هرآنچه باید درباره انواع الماس و برشهای آن بدانید

با داشتن یک انگشتر توپاز نه تنها جسم خود که روح و روان خود را از انواع و اقسام بیماری ها در امان نگه خواهید داشت. 30- سنگ کوارتز به دلیل شکل مارپیچی کریستالش، قویترین و تطبیق پذیرترین سنگ شفاده روی زمین است و برای همه نوع بیماری استفاده می شود. نمایش بدن بصورت تمام رخ ، سر و پاهای نیمرخ همواره از قواعد کهن هنر شرقی است. ما به بازاری های تهران برخورد کرده ایم که چندین مغازه جواهر فروشی دارند و ادعای خرید وفروش دارند ولی در عمل ثابت شده که خریدار نیستند و حتی توان خرید چند قیراط الماس( الماس به وزن 4 تا 5 قیراط) را ندارند و خود می خواهند بصورت واسطه ای عمل کنند.

آن را به یکی از بازرگانان الماس نشان داد و در نتیجه الماس ۲۱ قیراطی به مبلغ پانصد لیرهی انگلیسی فروخته شد، همان مرد دو سال بعد يك قطعه الماس دیگر که ۸۳ قیراط وزن داشت از یکی از اهالی خرید و به ۱۱۲۰۰ لیره فروخت و سنگی مذکور که بعد از تراش ۴۶ قیراط وزن پیدا کرده بود به ۲۵۰۰۰ لیره فروخته شد و هنوز یکی از بهترین سنگهای گرانبهای آفریقایی به شمار میرود. خانمهای باردار هنگام نزدیک شدن به زایمان بیشتر از هر زمانی به آرامش نیاز دارند.

کوارتز همیشه به یک شکل نیست گاهی اوقات با رنگ، تابش، و یا گرما رنگ آن افزایش می یابد و در بعضی موارد با آغشته شدن به رزین و فویل درخشان و رنگ ثابتی پیدا کنند و از این رو کوارتز مصنوعی نیز فراوان است. این سنگ گوهری شفاف تا نیمه شفاف با ناخالصیهای کریستالی است. ضمناً مقارن همان زمان در شمال غربی و جنوب شرقی برنئو نیز الماس استخراج میگردیده است و تا سال ۱۷۲۰ میلادی این دو مکان تنها منابع کشف شدهی الماس بودند ولی بعد از آن، معدن دیگری در ۳۰۰ میلی شمال ریودوژانیرو در برزیل کشف گردید، تا اینکه در اواخر قرن هجدهم، محصول کانهای جدید برزیل بازار الماس معادن هند را کسادی عجیبی داد.

با داشتن چنین ویژگی هایی ، اخیراً ماده ای به نام الماس لونسدالیت “Lonsdaleite Diamond” یا الماس اختری “Stars Diamond” در برخی بازارهای سنگ های قیمتی و مواد معدنی گرانبها در جریان است. یا همان مهره مار را کجا نگهداری کنیم آماده کردیم که می توانید مطالعه کنید. نگهداری و مراقبت از اکثر کوارتز ها راحت و آسان است با این حال بعضی از اشکال کوارتز مانند آهست(agate) و کلسدون (chalcedony) بسیار متخلخل هستند و به راحتی رنگ و آب را جذب می کنند.

همگى آن را اسم اعظم دانسته اند و خاتم آن را كه اولین كلمه است، خاتم سلیمانى گفته اندو آن را به عوالم خمسه كه حضرت خمس در اصطلاح عارفان است تفسیر كرده اند و در صفحه ۹۲ و ۹۳ و ۲۲۲ و ۲۲۳ حظ و لذ در تأثیر از جعفر خابیه امام صادق از امیرالمؤمنین علیهاالسلام امورى را برشمارد و انتساب آنها را به تورات و انجیل و قرآن ذكر كرده است و نیز بونى در كتاب شمس معارف كبرى جلد اول اوفاقى بسیار در خواص آن آورده است كه «ضحكه للمغفل و عبره للمحصل». همچنین در اغلب موارد، کوارتز نسبتا ارزان و در دسترس عموم است اما بعضی از کوارتز ها بسیار نادر هستند در حالی که بعضی دیگر به راحتی در دسترس می باشند.

این الماس دومین و بزرگترین الماس جهان با رنگ D و پاکی IF (بهترین رنگ و پاکی) در جهان است. لابی بسیاری از ساختمان های مدرن در جهان با استفاده از این سنگ نماسازی شده اند. بزرگترین توپاز طلایی در موزه آمریکا دو قطعه از بزرگترین انوع این کانی طلایی جهان در موزه اسمیت سونین در واشنگتون قرار دارند عبارت اند از: توپاز لیندسی (Lindsay) با وزن ۷۰ پوند و توپاز فری من (Free Man) به وزن ۱۱ پوند که جزو بزگترین و معروفت ترین توپاز های جهان می باشند.

گرمای هوا روی توپاز آبی تاثیر دارد؟ کوارتز یکی از مهم ترین سنگ های معدنی بر روی زمین است که از چندین سنگ رنگی ساخته شده و جزو سنگ های محبوب محسوب میشود. يك قطعه بلور الماس را ممکن است يك بار و یا بیشتر شکست و شکستن آن با ارههای مخصوص نیز میسر است. برش مدور متداول برش برلیان یا برلیانت (brilliant) است که ۷۵ درصد از الماسهایی که امروزه در بازار به فروش میرسند را در بر میگیرد. یکی از موارد بیرون آوردن این مورد استفاده از سنگ آنتیک مناسب در بین سنگ های پلاک است. بازی رنگ های درخشان و درخشندگی بی نظیری که برای یک برلیانت معمولی است، این برش را به انتخاب مورد علاقه برای حلقه های نامزدی تبدیل کرده است.

۴- پوشش سطحی ( Surface Coating) هدف از این روش، تولید رنگ های رنگین کمانی برای سنگ توپاز آتشین (fire topaz) است . استفاده کرد. جواهرات توپاز میتوانند در کنار طلای زرد و همچنین طلای سفید به کار گرفته شوند. در این سال به طور اتفاقی الماس همراه با سنگ مادر ( کیمبرلیت ) در آفریقای جنوبی پیدا شد. بدینگونه کمکم، کار استخراج الماس در آفریقای جنوبی شروع شده بالا گرفت، بطوریکه در سال ۱۹۲۷ م. مرکز اصلی استخراج الماس آفریقای جنوبی، در ایالت آزاد «آرنج» در کرانهی رودخانهی «آرنج» است. اگزالات مادهای است که روزانه توسط کبد شما ساخته میشود یا از رژیم غذایی جذب میشود.

رنگ کوارتز مارکروکریستال بسته با اندازه طیف آن متغییر است اما کوارتز شفاف به مراتب بیشترین ارزش و به دنبال آن کوارتز سفید یا ابری قرار دارند.بنفش(آمتیست)، صورتی(رزگلد)، خاکستری یا قهوه ای تا سیاه(کوارتز دودی) نیز رایج هستند. چشم شاهین (HOWKS eye): کوارتز آب خاکشتری تا آبی سبز است. این سنگ در فشاری تقریباً ۴۵ تا ۶۰ بار و حرارتی در حدود ۹۰۰ تا ۱۳۰۰ درجه سانتیگراد تشکیل می شود. يك دستگاه ماشین استخراج ده میلیون دلاری در این معدن نصب گردید و نکتهی جالب توجه در این باره اینست که دکتر ویلیام کاشف معدن تقریباً با دست خالی و بدون کمک دیگران و فقط به همت خود، این معدن و ماشینها را به کار انداخته است.

پیش از آن که هنر تراش الماس کشف و متداول گردد، در جواهرسازی از دانههای الماس در همان وضع طبیعی استفاده میکردند، بعدها فقط يك طرف آن را تراش و صیقل داده، بر چنگك و انگشتر نصب میکردند تا این که شخصی به نام «لوئی لودویگ فن برکوئم» (Loui Ludwig von Berguem) بلژیکی در قرن پانزدهم میلادی کار تراش و صیقل دادن را ترقی داد و در قرن هجدهم این هنر در انگلستان به اوج کمال خود رسید و در سال ۱۷۵۱ میلادی «داوید جفریز» (David Jeffries) در رسالهای که در این باره نوشت، ۵۸ نوع روش تراش و صیقل دادن الماس را تشریح کرد که تا امروز هم تقریباً از همان روشها پیروی میشود.

دیدگاهتان را بنویسید