می تواند به سفت شدن پوست شل کمک کند

یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده استخوان، کلاژن است که مقادیر زیادی از آن در ژلاتین یافت می شود. بر همین اساس مطالعات زیادی بر روی داروهای ضد درد مختلف برای تسکین درد بعد از درمان بیماران انجام شده است. ژلوفن خاصیت ضد درد، ضد التهاب، ضد تب دارد که کودکان از این دارو به صورت شربت و با نام ایبوپروفن استفاده میکنند. ژلوفن (GELOFEN) ژلوفن به صورت کپسول نرم ژلاتینی است از دسته داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی میباشد و در موارد زیر قابل استفاده است: کاهش موقت درد ناشی از سرماخوردگی، دندان درد، درد عضلانی، سردرد (مثل میگرن)، آرتریت روماتوئید، درد قاعدگی و کاهش تب. آنها بیان داشتند که هر دو دارو به صورت معناداری بر کاهش درد پس از درمان موثر است. لیکن در صورت بروز هر یک از عوارض زیر با پزشک یا داروساز مشورت نمائید. داده ها بر اساس کد اختصاص یافته، تجزیه و تحلیل شدند و پس از اتمام تجزیه و تحلیلها، کد هر دارو توسط مجری طرح مشخص گردید.در تمام گروههای آزمایشی، درمان به صورت یک جلسهای و توسط یک نفر (دندانپزشک عمومی) انجام شد.

همچنین به بیماران دو عدد قرص استامینوفن کدئین (300 میلیگرم استامینوفن و 10 میلیگرم کدئین) (فاخر، تهران، ایران) داده شد و از آنها خواسته شد که در صورت وجود درد، ضمن ذکر میزان درد تجربه شده در (VAS) ساعت مصرف آن را یادداشت کرده و هر 4 ساعت یکی از آنها را مصرف کنند و در صورت وجود درد شدید که با استامینوفن کدئین تسکین نیابد بیمار مجاز به استفاده از مسکن قویتر بود و از مطالعه خارج میگردید. ژلوفن به صورت کپسول نرم ژلاتینی است از دسته داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی میباشد و در موارد زیر قابل استفاده است: کاهش موقت درد ناشی از سرماخوردگی، دندان درد، درد عضلانی، سردرد (مثل میگرن)، آرتریت روماتوئید، درد قاعدگی و کاهش تب. ژلوفن به صورت کپسول نرم دارویی از دسته ی ضد التهاب های غیر استروئیدی است که این دارو با مهار سنتز پروستاگلاندین ها و مهار آنزیم سیکلواکسیژناز 1 و 2 عملکرد ضد دردی خود را ایفا می کند. شروع اثر این دارو تا نیم ساعت بعد از مصرف آن می باشد. ژلوفن دارویی است جزء دسته داروهای ضد التهایی غیر کورتونی بوده که متاسفانه مصرف خودسرانه آن به شدت رواج پیدا کرده است.

این دارو خاصیت ضد درد، ضد التهاب، ضد تب دارد که کودکان از این دارو به صورت شربت و با نام ایبوپروفن استفاده میکنند. مصرف قرص ژلوفن در بیماران قلبی و عروقی می تواند منجر به افزایش حملات قلبی شود، مصرف دراز مدت قرص ژلوفن و این دسته از داروها با دوز بالا می تواند منجر به خونریزی معده و زخم های گوارشی به ویژه در افراد بالای ۶۵ سال، سیگاری و الکلی شود. افراد با سابقه بیماریهای ذیل در مصرف این دارو باید با احتیاط عمل کنند: افراد مبتلا به آسم افراد مبتلا به ناراحتیهای خونی مثل هموفیلی و افرادی که مشکلات انعقادی دارند مبتلایان به ناراحتیهای خیلی شدید کلیه افرادی که مبتلا به زخم معده باشند و یا کولیت داشته باشند مبتلایان به فشار خون افرادی که سابقه سکته دارند مبتلایان به بیماریهای قلبی.دکتر احمد رهنمای چیت ساز متخصص داروسازی گفت: افراد مبتلا به آسم نباید از ژلوفن استفاده کنند.

این دارو در بیماران قلبی باعث افزایش حملات و همچنین باعث خونریزی از معده میشود؛ به خصوص در افراد بالای ۶۵ سال. چه بسیار کسانی که حین استفاده از کاندوم و این نوع لوبریکنت به طور همزمان، درگیر بارداری شدهاند. به همین دلیل استفاده از حالت دهندهها و تثبیت کنندههای مو در بین آقایان و خانم ها بسیار رایج است. سایر مشکلات ناشی از مصرف همزمان قرص ژلوفن با آسپرین :ژلوفن اثرات محافظت قلبی را کاهش می دهد و نباید همزمان با داروی آسپرین مصرف شود، بنابراین باید تحت نظر پزشک استفاده شود. میزان مصرف این دارو بر اساس سن بیمار توسط پزشک تعیین می شود و تبعیت از دستور پزشک الزامی می باشد. دژکام و همکاران(27) در مطالعه خود بر روی 60 بیمار به بررسی اثر پیشدرمانی نوافن و ژلوفن بر درد پس از درمان کانال ریشه پرداختند. در ادامه برخی از این عوارض را بررسی خواهیم کرد. این مسکن ها جزء داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی هستند.در این مطلب از سایت جسارت در مورد عوارض و مقدار مصرف کپسول ژلوفن 400 چیست صحبت میکنیم امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.همراهان گرامی سایت جسارت ، مصرف و تعیین دوز دارو به عهده پزشک معالج شما می باشد و سایت جسارت هیچگونه مسئولیتی در خصوص مصرف خود سرانه داروها ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید