معادن سنگهای قیمتی افغانستان – Pajhwok Afghan News

سنگ ماه تولد تیر شامل چند سنگ مختلف و زیبا می باشد که شامل سنگ هایی نظیر توپاز، اوپال، سیترین ، سنگ ماه ، زمرد و یاقوت سرخ است. سنگ بازالت همچنین در کره ماه به فراوانی یافت میشود. البته اما آب از همه مهمتر و بهتر است؛ و توصیهی آخر این است که در بیماران مبتلا به سنگ کلیه و بعد از بهبودی و خارج کردن سنگ، جهت نشان دادن آن به دکتر و شناسایی عامل ایجاد سنگ و نشان دادن آن به دکتر برای بعدا، آن را نگه دارید.

بیماری کرون یا سندرم روده تحریک پذیر دارید (IBS). این کار به سرعت انجام میشود و به رد علل دیگر بروز درد پهلو یا شکم کمک میکند. کارشناس ارشد تغذیه خاطرنشان میکند: سنگ کلیه به علل متفاوتی از جمله سابقه خانوادگی و تغذیه نادرست در بیمار به وجود میآید که با توجه به نوع سنگ و شرایط بیمار درمان خواهد شد، سنگهای کلیوی رسوبات سختی از جنس نمکهای اسیدی و املاح ساخته میشود؛ مرکبات به دلیل دارا بودن سیترات طبیعی میتواند در کاهش و جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه مؤثر باشد.

علت تشکیل سنگها متفاوت از علل مادرزادی-ژنتیکی بوده و عوامل محیطی بر وقوع آن تاثیر دارد. در ماساژ تایلندی، بر خلاف ماساژ سوئدی که با ضربههای پیدرپی روی بدن انجام میگیرد، ماساژ از روی لباس فشارهای ملایم و کششهای ماهیچهای را به صورت آرام و ریتمیک روی پوست شما وارد میکند بهطوری که تمام گرفتگی عضلانی برطرف خواهد شد. ساجده حسینی، کارشناس ارشد تغذیه در خصوص تأثیر تغذیه بر درمان و پیشگیری از سنگ کلیه، به خبرنگار ایمنا، میگوید: افراد برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه یا کاهش خطر عود مجدد آن باید نوشیدن مقدار زیادی آب، محدود کردن مصرف نمک و پروتئین حیوانی و غذاهای حاوی مقادیر زیاد اگزالات و در نهایت دریافت کلسیم کافی را در برنامه غذایی خود قرار دهند.

خیلی افراد دچار کم آبی مزمن هستند. رنگ بلورهای این کانی در ایرلند آبی روشن می باشد. نوشیدن آب فراوان در طول روز به اندازهای که احساس تشنگی نداشته باشیم و ادرار بیرنگ یا به رنگ زرد روشن باشد. آزمایشهای انجام شده با توپاز نشان داد که میتوان با تابش و سپس گرم کردن توپاز بیرنگ یا توپاز سفید، یک رنگ آبی پایدار در آن ایجاد کرد. توپاز آلوکروماتیک است؛ به این معنی که رنگ آن به جای اینکه به دلیل وجود عنصری در ترکیب شیمیایی آن باشد، ناشی از عناصر ناخالص یا نقص در ساختار بلوری آن است. کم آبی ناشی از کاهش مصرف مایعات یا ورزش شدید بدون نوشیدن مایعات کافی، خطر سنگ کلیه را افزایش میدهد.

همچنین سنگهای کلیه میتوانند ناشی از عفونت در مجاری ادراری باشند که از آنها به عنوان استروویت یا سنگهای عفونی نام برده میشود. نفرولیتیتومی جلدی (PCNL): شامل استفاده از یک دوربین تلسکوپی نازک به نام «نفروسکوپ» است. متداولترین نوع این عارضه شامل کلسیم ترکیب شده با اگزالات یا فسفات است. این نوع سنگ کلیه ارثی است، بنابراین در مورد تاریخچه خانواده خود با پزشک متخصص صحبت کنید. یکی از بهترین راههای جلوگیری از این بیماری، این است که هر روز آب زیادی بنوشید تا از کمبود آب بدن جلوگیری کنید. این بیماری بسیار رایج است و از هر 10 نفر، یکی به آن مبتلا میشود.

البته قیمت آن همچون دیگر فلزهای همخانوادهی خود نوسانات بسیار شدیدی دارد. دلیل اصلی افزایش خطر ابتلاء به سنگ فسفات کلسیم هم مصرف بالای پروتئینهای حیوانی است و بهتر است فرد بخشی از پروتئین مورد نیاز بدن را از طریق پروتئینهای گیاهی به دست آورد؛ البته کلسیم مورد نیاز بدن نیز باید در طول روز از طریق مواد غذایی دریافت شود. وی با بیان اینکه برخی مواقع سنگهای اگزالاتی و یا اگزالات کلسیمی به این علت تشکیل میشود که کلسیم کافی در دستگاه گوارش موجود نیست و در نتیجه اگزالات اضافی برای ترشح به کلیهها میرود، اضافه میکند: در این موارد باید کاهش دریافت اگزالات و افزایش دریافت کلسیم در برنامه غذایی فرد گنجانده شود، بیشترین منبع کلسیم رژیم غذایی از شیر و محصولات لبنی به دست میآید و کلسیم موجود در محصولات لبنی معمولاً به آسانی جذب میشود و غذاهای دیگری مانند سبزیجات برگ سبز نیز حاوی کلسیم است، اما علاوه بر کلسیم مواد دیگری نیز دارد که توانایی جذب کلسیم در بدن را کاهش میدهد و جذب کلسیم از سبزیجات برگ سبز کمتر از محصولات لبنی است.

دریافت زیاد نوشیدنیهای دارای کافیئین نیز عامل افزایش دفع ادراری کلسیم است و نوشیدن مقادیر فراوان آب و سایر مایعات موجب افزایش حجم ادرار و کاهش غلظت مواد تشکیلدهنده سنگ میشود، پس افراد باید مصرف میوهها و سبزیجات را در رژیم غذایی خود افزایش دهند. این بیماری در یک یا هر دو کلیه ایجاد میشود و بیشتر اوقات در افراد 30 تا 60 سال مشاهده میشود. طرح کلی تراورتن تکاب غالبا به صورت گل پنبه های به قطر ۲ تا ۷ سانتی متر به شکل دایره میباشد.

برش کاشن در اندازههای مختلفی به شکل مستطیل نیز دیده میشود. تستهای تصویربرداری: برای دیدن اندازه، شکل و محل قرار گیری سنگها استفاده میشوند. وجه تسمیهٔ سنگپا این است که به دلیل قابلیت بالای سایندگی اش از آن برای زدودن لایههای سفت مردهٔ پوست در پاشنه پا استفاده میشود. از دیدگاه طب ایرانی در بیماری های مربوط به مغز به ویژه سردردها، كشیدن سنگ پا موثر است، برای این منظور باید سنگ پا خشن بوده و با مالش قوی و مدت طولانی تری استفاده شود. تا جایی که ماساژ کف و روی پا با کمک کرمهای محافظتکننده و قرار دادن پاها درون حمام پارافین، خیلی زود لطافت و احساس بی نظیری را در شما ایجاد خواهد کرد.

انجام آزمایشات و ورزش کردن، اجتناب از سیگار و نخوردن داروهای مسکن و انجام چکاپ منظم برای تشخیص زود هنگام و جلوگیری از پیشرفت بیماریهای کلیه ضروری میباشد. درد بسیار شدید در پشت و پهلوها و وجود خون در ادرار و احساس سوزش در هنگام ادرار از علایم اولیهی ابتلا به سنگ کلیه هستند. سنگ فیروزه با منظم کردن گردش خون به عملکرد قلب کمک میکند یا سرمه فیروزه چشمها را تقویت میکند.

دهنده شادی و تقویت کننده انرژی است. زیرا فرد ممکن است دارای سطوح بالاتر یا پایینتری از مواد تشکیل دهنده را داشته باشد. اسم این گوهر داستان جالبی را با خود به همراه دارد. سنگهای کوچکتر (کمتر از اندازه نخود) میتوانند به تنهایی از طریق مجاری ادراری خارج شوند، اما میتوانند با درد قابل توجهی همراه باشند. تالك هاي عيار كم هم بعنوان ماده قابل تسطيح و هم بعنوان پركننده درتوليد مواد پوشش بام بكار ميروند. از رودیم به عنوان روکش نقره و جواهرات بدلی هم استفاده میشود. هر دو آزمایش اشعه ایکس و سی تی اسکن از مقدار کمی اشعه برای ایجاد تصاویر استفاده میکنند.

سنگهای اسید اوریک که معمولاً در اثر مقدار زیادی اسید در ادرار ایجاد میشوند. نوشیدن مقدار کافی آب مخصوصاً درگرمای تابستان، اهمیت بسیار زیادی دارد. وی با بیان اینکه یکی از روشهای مؤثر برای درمان سنگهای کلیوی ترکیب سیاهدانه و عسل است، ادامه میدهد: تخم رازیانه، پونه، پرسیاوشان، تخم کرفس، بادرنجبویه، تخم خربزه، افتیمون، گزنه طبعی گرم دارد و برای درمان سنگ کلیه مفید است. یکی از بیماریهای که مربوط به کلیه، بیماری سرطان کلیه (Kidney tumours) است؛ بیماریهای کلیه انواع مختلفی دارد که امکان دارد از سلولهای کلیه سرچشمه گرفته شوند و بیشتر این امر در سنین بالا مشاهده شده است.

سنگ کلیه (Kidney Stones) تودههای جامد ساخته شده از مواد مختلفی است که به طور معمول در ادرار فرد یافت میشود. سنگ کلیه یک توده جامد است که از مواد موجود در ادرار تشکیل شده است. اینک که با سنگ توپاز و خواص بی نظیر آن آشنا شدید و دانستید که این سنگ یک سنگ هدایت کننده و هوشمند است و می تواند انرژی را به هر بخش از بدن که لازم باشد هدایت کند، ذره ای شک ندارم که در پی خرید انگشتر یا گردنبندی از توپاز بر می آیید. تحقیقات نشان داده که اشخاص بیمار در صورت پیروی از دستورات پزشک متخصص خود وضعیت بهتری پیدا میکنند، و لازم است این اندام حیاتی تحت مراقبتهای بیشتری قرار بگیرد.

معمولا افرادی که در خانواده خود سابقه سنگ کلیه دارند، بیشتر به این بیماری مبتلا میشوند. شناسایی کوارتز اصل سخت است؛ زیرا رنگ آن در زیر تابش و گرما تغییر می کند و در بعضی از مواقع با رزین یا فویل مخلوط شده است که باعث وفور کوارتز مصنوعی در بازار شده است. به طور معمول از هیچ کنتراست (یا رنگ) برای تشخیص سنگ کلیه استفاده نمیشود. سپس فرمودند، چیزی به غیر خیر و خوبی نخواهد دید و روزی او وسعت می یابد و از همه انواع بلایا محفوظ می ماند و مصون است از ظلم و جور پادشاهان و از هیچ انسانی نخواهد هراسید.

چیزی که امروزه به شدت مردم را به اشتباه انداخته است، مصرف مکمل های غذایی است. تمامی این موارد را میتوانید در صرافی ارزیف داشته باشید. جراح باید قبل از انجام عمل، این موارد را برای بیمار توضیح دهد. از قبل سنگ کلیه داشتهاند، خصوصاً اگر قبل از 25 سالگی باشد. اولين نمونههاي شناخته شده کاربرد موزائيک از سنگريزهها متعلق به قرن هشتم قبل از ميلاد و در آسياي صغير است. همچنین، نعناع حاوی اسید استیک، ماده ى شیمیایی شناخته شده برای کمک به حل سنگ، است.

برخی در لوازم نوردهنده از اورانیوم و برخی در مواد شیمیایی عکاسی مانند نیترات اورانیوم استفاده می کنند. 8-کسانی که برخی داروهای خاصی را مصرف می کنند مانند ایبو بروفن (Ibuprofen)، دیکلوفناک سدیم (Diclofenac Sodium). امواج شوک از طریق یک دستگاه به سنگ ارسال میشود تا آن را به قطعات کوچکتری تبدیل کند تا بتواند از ادرار فرد خارج شود. جراح ممکن است سعی کند با استفاده از ابزار دیگری سنگ را به آرامی از بین ببرد، یا ممکن است از اشعه لیزر برای تجزیه آن به قطعات کوچکتر استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید