مشخصات، خرید و لیست قیمت انواع سنگ پله – کیااستون

سنگ شاه مقصود، معمولاً به رنگ سبز روشن موجود میباشد که البته رنگهای سفید و سرخ آن بسیار نادر است. رنگهای زرد تا نارنجی، قرمز، صورتی، بنفش و ترکیبات قرمز با نارنجی یا بنفش بخشی از رنگهایی است که در این محل کشف شده است. به عنوان مثال الماسی که به رنگ زرد روشن و شفاف باشد به عنوان باارزشترین الماس (در بین سایر رنگها) شناخته میشود. البته این فرایند به این سادگی که گفته شد رخ نمیدهد، زیرا تشکیل الماس بین 1 تا 3 میلیارد سال طول میکشد.

در آن سال ها آسیای جنوب شرقی مانند تایوان، کره جنوبی، تایوان و مالزی بازاری بسیار خوب برای استرالیایی ها بود و برای انواع با کیفیت بین پنج تا ده هزار دلار برای هر قیراط بود. وبسایت هنر روز با مدیریت آقای حسام نیک فزان از سال ۱۳۹۳ این کسب و کار را آغاز نموده و به موفقیت خوبی هم در این زمینه رسیده است. شرکت اتر در سال گذشته صدها قیراط الماس تولید کرد و حالا تصمیم دارد امسال هزاران قیراط الماس تولید کند.

هر قیراط برابر با 200 میلی گرم، دو دهم گرم یا دویست سوت است. به همین دلیل بهتر است توجه داشته باشید برای مکان های پر رفت و آمد هم چون ساختمان های اداری، پاساژها، ساختمان پزشکان، پله های مدرسه، دانشگاه و … به همین خاطر اگر ارزش الماس بالا باشد، باید سنگ را در آزمایشگاه آزمایش کرد تا از طبیعی بودن آن مطمئن شد. خرمهره اصل را اصولا از روی بو، سختی، شکل دانه دار بودن و… همانطور که اشاره شد سنگ الماس بسیار سخت است، بنابراین با کشیدن سمباده روی آن نباید خش بیفتد.

سنگ الماس یکی از زیباترین و از معروفترین و گرانقیمتترین سنگهای قیمتی است (ارزش بازار الماس به تنهایی 30 میلیارد دلار است، در حالی که بازار سایر سنگهای قیمتی روی هم رفته تنها 10 تا 12 میلیارد دلار ارزش دارد). رنگ سنگ توپاز به طور کلی در برابر نور پایدار است؛ اما قرار گرفتن طولانی مدت در معرض گرما یا نور خورشید ممکن است باعث کمرنگ شدن برخی از سنگهای قیمتی زرد تا قهوهای شود. گاز متان به طور مستقیم به دستگاههای تولید الماس منتقل میشود و در فرآیندی به نام «لایهنشانی بخار شیمیایی» (chemical vapor deposition) هفتهها طول میکشد تا سنگ الماس داخل این دستگاهها رشد کند.

سنگ اپال نیروی منفی فرد را به خود جذب می کند، نگرانی، افسردگی و مشکلات روانی را تسکین می دهد و از ضعف و بیحالی باز می دارد. زیبایی یک الماس تراش خورده ارتباط پیچیدهای با نورهای اطرافش دارد. بعد از رنگ و تراش سنگ، پاکی یا (Clarity) مطرح میشه که هرچه سنگ پاکتر باشه زیباتره. اتر نیز با شرکت کلایمورکز کار میکند، اما چیزی درباره بودجهای که به این شرکت برای جذب کربن اختصاص میدهد، نگفته است. در ایران نیز فرایند پی جویی و اکتشاف ذخایر معدنی اورانیوم به نتایج ارزشمندی دست یافته است.

به خصوص با توجه به وجود چند معدن در افغانستان و شباهت لایههای زمین این کشور با شرق کشور، امکان وجود معادن الماس در ایران نیز محتمل است. کوارتز با جذب، ذخیره، توازن، تقویت، تمرکز و انتقال انرژی باعث زیاد شدن مقدار انرژی می شود، انرژی جهانی را نیز منتقل می کند و در انرژی دادن به دیگر کریستالها نیز مفید است. ممکن است پزشک دارویی جهت رد شدن سنگ برای شما تجویز کند. فرآیند تولید شدن آنها به این صورت است که کربن در حدود عمق صد و بیست تا دویست کیلومتری درون زمین و در درجه حرارت نهصد تا هزار و سیصد سانتی گرادی و در فشار بالا، کریستالیزه میشود و به الماس تبدیل میگردد.

عاملی که سبب این تقسیمبندی شده است، میزان درخشش آن است. مهمترین عامل نمایش و کیفیت تراش و برش الماس است چراکه درخشش الماس به میزان زیادی بسته به برش و تراش آن بستگی دارد. این عمل باید توسط گهرتراشی باتجربه و متبحر که دارای ابزار و تجهیزات حرفهای و با دقت بالاست، انجام شود؛ چراکه هرگونه جزئیات کوچک در ارزش نهایی الماس تأثیر بسیار خواهد داشت. ضمناً غذاهایی که اگزالات زیاد دارند مانند آجیل، شکلات، اسفناج و چای، میتوانند احتمال سنگ کلیه را بیشتر کنند.

سابقه سنگ کلیه در گذشته و یا در اعضای خانواده وی می تواند احتمال ایجاد سنگ کلیه را بالا ببرد، اما طبق تحقيقات وراثت كمترين اثر را داشته و علت اين امر عادات متفاوت در رژيم غذايي خانواده هاست. 2 نوع سخت و فشرده ای از گروه آکتینولیت (Actinolite Group) یا ترمولیت (کانی های خانواده آمفیبول) می باشد . گرافیت به دلیل پیوند اتمی ضعیف که بصورت لایه لایه می باشد از نرم ترین کانی های موجود در طبیعت می باشد.

در وضعیت ایده آل که سنگ کاملاً قواره استخراج گردد، باید از هر تن سنگ ۱۰ الی 14 متر مربع و در حالت نسبتاً خوب، از هر تن سنگ 10مترمربع سنگ پلاک حاصل گردد. قیمتها از حدود ۱۰ دلار در هر پوند در ماه مه ۲۰۰۳ به ۱۳۸ دلار در هر پوند در ژوئیه ۲۰۰۷ رسید. الماسها در سطح زمین تشکیل نمیشوند، بلکه آنها در اعماق زمین و در دما و فشار بسیار بالا به وجود میآیند. ج : در نیروگاه ها با سوزاندن سوخت های فسیلی ، آب را به بخار تبدیل می کنند ؛ فشار بخار آب توربین ها را به حرکت در می آورد و برق تولید می شود .

برش الماس روندی است که طی آن یک سنگ برش نخورده تبدیل به الماسی تراشخورده و زیبا میشود. با این حال، این شرکت میتواند هر تن کربن دیاکسید جذب شده را به یک الماس میلیون دلاری تبدیل کند. «اتر» (Aether) که یک استارتاپ است، به تازگی ۱۸ میلیون دلار سرمایه از سمت شرکت :هلنا» (Helena) که یک سازمان حل مشکلات جهانی است، جذب کرده. تولیدکنندگان الماس معمولا بیشتر برای این سنگهای درخشان اهمیت بیشتری قائل میشوند تا کربن دیاکسیدی که در اتمسفر رها میکنند.

از سنگهای تراش داده شده در صنعت جواهر سازی و زیورآلات استفاده زیادی میشود. شرکت اتر مدعی شده که در تمام فرآیند تولید و تراش الماس و حتی در تاسیسات فروش در نیویورک و انتقال هوایی و آبی این سنگها هیچ کربن دیاکسیدی تولید نمیشود. بعد از اینکه الماسها تولید شدند، به سورات هند فرستاده میشوند تا تراش بخورند و دوباره به نیویورک برای فروش فرستاده شوند. این الماسها به دلیل فناوری پاک به کار رفته در تولید آنها، گرانتر از رقیبهای مصنوعی خود فروخته میشوند. سنگ الماس طبیعی همیشه درون آب فرو میرود، در صورتی که این موضوع ممکن است در مورد الماس مصنوعی صدق نکند.

دیدگاهتان را بنویسید