مرجع قیمت سنگ، سنگ نما و سنگ ساختمانی

این تصور بسیار غلط است و اگر بدانید تمیز کردن و مثل روز اول درآوردن سنگ پا، چقدر آسان و بدون هزینه است و تنها 3 تا 5 دقیقه طول می کشد، هرگز آن را دور نمی اندازید و هر چند وقت یکبار هزینه ای اضافی بابت خرید آن نمی پردازید. این خواص و قدرتها آیا فایده ای دارد یا خیر؟ یکی از اعضای خانواده یا دوست را با خود همراه کنید. حتماً از قبل بپرسید که آیا کاری وجود دارد که باید انجام دهید، مثلاً رژیم غذایی خود را محدود کنید. آیا تحقیقاتی برای حمایت از پاکسازی کیسه صفرا انجام شده است؟

برای شناسایی غذاهای محرک که باعث تشدید علائم شما می شوند بهتر است یک دفترچه یادداشت غذایی و علائمی را برای خود تهیه کنید و برای یک دوره آزمایشی غذا های را که می خورید و علائمی که بعد از آن تجربه می کنید را یادداشت کنید. پس از اقدامات فوق، بیمار برای عمل جراحی آماده میشود که بهتر است در طی چند روز (4-1 روز اول) انجام شود اما در شرایطی که وضعیت بیمار برای عمل جراحی مناست نیست و با تعویق عمل وضعیت بیمار قابل بهبود است، بهتر است عمل جراحی را به 8-6 هفته بعد موکول کرد.

توپاز(Topaz ) در درمان بیماری های کبدی و پوستی تاثیر قابل توجهی دارد و کلیه ها را تقویت و تنظیم می کند. اعتقاد بر این بود که به عنوان یک حرز از آسیب و انرژی منفی محافظت می کند و نماد دوستی است. این دارو با دوز 600 میلیگرم روزانه در سنگهای کلسترولی (غیر اوپاک و قطر کمتر از 10 میلیمتر) به شرط فانکشن داشتن کیسه صفرا و طی 12-6 ماه در 50 درصد از بیماران اثر کرده و سنگ حل میشود و در بیماران با علل غیر موقتی، با دوز کم برای تمام عمر ادامه مییابد.

تا مدتها اين سنگها مزاحمتهایي ايجاد میکنند و علايمي دارند که بیماران با ناراحتیهای معده و روده اشتباه میکنند و نه تنها به درمان نمیپردازند، بلکه دارو و درمانهای بی مورد نیز دریافت میکنند. کولانژیوپانکراتوگرافی رتروگراد اندوسکوپیک : ERCPعمل جراحیی است که برای خارج کردن سنگ کیسه صفرا از مجرای صفراوی مورد استفاده قرار میگیرد. باتوجه به اینکه در این روش از دوربین های خاص استفاده می شودو امکان بزرگنمایی تا ۱۸برابر وجوددارد، دید جراح بسیار بهتراز جراحی باز می باشد واحتمال چسبندگی بعداز عمل بسیارکمتراست وبیمار پس از عمل زودتر می تواند شروع به خوردن کند . سنگ کیسه صفرا سالانه میلونها نفر را مبتلا می کند که معمولا بدون علامت ظاهری است ولی وقتی سنگ از کیسه صفرا خارج و وارد مجاری صفراوی شود باعث ایجاد انسداد و درد میشود.در صورت انسداد ، التهاب کیسه صفرا به وجود می آید.

عبارت است از التهاب حاد کیسه صفرا که در 90 درصد موارد علت آن سنگ صفرا است. هنگامی که مقدار نمکهای صفراوی و کلسترول زیاد شود ، سنگ کیسه صفرا به وجود می آید. آیا این احتمال وجود دارد که سنگ های صفراوی من بدون درمان از بین بروند؟ این درمان برای افرادی که نمی توانند جراحی شوند بیشتر مفید خواهد بود. حال با تمام این موارد افرادی که قصد خرید سنگ آنتیک در طرح و مدل مورد نظر خود را دارند باید توجه داشته باشند که این نوع سنگ در حال حاضر در آنلاین سنگ موجود بوده و شما به راحتی می توانید با سفارش مستقیم آن را خریداری کنید.

این سنگ بدلیل ترکیب بندی رنگ و گرمی خاصش بسیار مورد استقبال مشتریان داخلی و خارجی قرار گرفته است. استخراج عمیق ان بعدا از سال ۱۷۳۷ تا ۱۸۰۰ مورد استفاده قرار گرفت. زمان ملاقات شما با پزشک محدود است، بنابراین تهیه لیستی از سوالات به شما کمک می کند تا از قرار ملاقات خود نهایت استفاده را ببرید. در این گونه موارد درمان با توجه به شرایط بیمار و تصمیم پزشک فرق می کند. جراحی ؛ در حال حاضر بهترین انتخاب برای درمان بیمار مبتلا به سنگ علامتدار کیسه صفرا عمل جراحی است.عمل جراحی می تواند به صورت باز یا بسته (لاپاراسکوپی) باشد.در روش لاپاراسکوپی ، با ایجاد چند سوراخ کوچک بر روی پوست ، کیسه صفرا به همراه سنگهای صفراوی برداشته می شود و درد و طول مدت بستری بعد از عمل در این روش کمتر است.

1 – مهمترین علامت وجود سنگ کیسه صفرا ، درد در ناحیه معده یا بالای شکم و زیر قفسه سینه می باشد.که این درد در بالای شکم به وجود آمده است و به قسمت راست قفسه سینه یا شانه ها کشیده می شود.درد به گونه ایست که بیمار خود را به سختی حرکت می دهد و از تنفس عمیق و راحت جلوگیری می کند.درد حدود سی دقیقه بعد از هر وعده غذایی رخ می دهد و بیشتر در شب اتفاق می افتد و بیمار نمی تواند خواب آرامی داشته باشد.

دارو درمانی به صورت خوراکی برای از بین بردن بعضی از انواع سنگهای کوچک داده می شود ، اما برای دارو درمانی زمان طولانی لازم است تا اثر داروها ظاهر شود و سنگ ها ممکن است بعد از قطع دارو دوباره ایجاد شوند. لیکن شما از مهره ها زده خواهید شد و کارایی لازم را برای شما نخواهد داشت. کبد موادی را می سازد که توسط آنها کلسترول به همراه صفرا خارج می شود.حال اگر مقدار زیادی کلسترول در صفرا وجود داشته باشد و یا کبد قادر به ساخت مواد لازم جهت حمل کلسترول نباشد ، اندازه کلسترول زیاد شده و در نتیجه سنگهای صفراوی از نوع کلسترولی به وجود می آید.

صفرا كه در كبد ساخته شده و در هضم غذا نقش مهمي به عهده دارد توسط مجراي اصلي صفرا یا کلدوک، وارد قسمت اول روده باريك ميشود. در حالی که بیمار بی خبر است و یا تصور میکند که نيازي به درمان جراحي وجود ندارد، يكي از سنگهاي موجود در كيسه صفرا ممكن است در حين انقباضات عادي آن به دهانه كيسه رانده شود و در مجراي كيسه گير كند، اين حالت سبب ميشود كيسه صفرا براي تخليه خود انقباضات شديدتري پيدا كند كه معمولاً بسيار دردناك است.

يك لوله باريك به نام مجرای سیستیک، كيسه صفرا را به مجراي اصلي كبد وصل ميكند. شما میتوانید پودر دانهی خارمریم را به چای، آبمیوه، سالاد، سبزیجات، همبرگر و خوراکیهای دیگری اضافه کنید. این تنوع، به دلیل تفاوت در ساختار آنها شکل گرفته و هر لایه ویژگیهای خاص خود را داراست. اين هسته ميتواند به تدريج در طول زمان بزرگ شود و به سنگهاي درشتي تبديل گردد ولي اغلب سنگهاي صفراوی كوچكتر هستند (غالباً اندازه ارزن) كه با این حال اشكالات بيشتري نیز حتی ايجاد ميكنند. اندازه پولیپهای کیسه صفرا، یکی از مهمترین مشخصات آنها از نظر خطر سرطانی شدن است.

از نظر بالینی، درد بیمار مانند کولیک صفراوی شروع میشود اما بیش از 24-12 ساعت طول میکشد و با تب، استفراغ، کاهش اشتها، حساسیت شدید موضعی و مشکل در حرکت کردن بیمار همراه میشود. هر علائمی را که تجربه می کنید، از جمله علائمی که ممکن است به دلیل تعیین وقت ملاقات نامرتبط به نظر برسد، با پزشک در میان بگذارید. برخی سنگ اوپال را یک سنگ رسوبی و جایگزین کانی های قابل حل و فسیل درنظر میگریند زیرا در آبهای گرم حرارت پایین غنی از سیلسیوم در شکافت ها، آتشفشانی و دگرگونی و حفره های سنگهای اطراف رسوب گذاری تشکیل می شود.

دانههای تشکیل دهنده ماسه سنگها از حدود هفتاد میکرون تا چهار میلیمتر قابل مشاهده است که با درشت شدن دانهها به «کنگلومرا» تبدیل میشوند. اگر یک بار سنگ سیستینی ایجاد شود، احتمال تشکیل مجدد سنگ وجود دارد. این شاخه ها یک بافت کاملا متمایز اکثرا همانند راه راه یا بافت چوب دارند که توسط این موجودات ریز به وجود می آیند. در صورت مشاهده شدن هر یک علائم یا علائمی که اشاره شد باید با مراجعه به پزشک خانواده یا پزشک عمومی شروع کنید.

اگر انقباضات كيسه صفرا آرام شود سنگ ممكن است مجدداً به داخل آن افتاده و درد كاملاً از بين برود. در مواردي كه درد شديد است ممكن است با تهوع و استفراغ همراه باشد. غالبا با تب ، تهوع و کاهش اشتها همراه است.این درد معمولا برای تسکین نیاز به مسکن دارد. در صورتی که سنگ در مجرای کیسه صفرا گیر کند باعث یرقان (زردی پوست)، ادرار تیره رنگ، مدفوع روشن ، تب ، تعریق ، درد در سمت راست بالای شکم می شود.

این نوع سنگها از مواد زائد هموگلوبین به وجود می آید.(هموگلوبین پروتئینی است در خون که اکسیژن را حمل می کند)پس از تخریب ، هموگلوبین تبدیل به بیلی روبین شده و در خون آزاد می شود و توسط کبد و صفرا از بدن خارج می شود. اگر از قاصدک تازه استفاده میکنید، میتوانید برای بهتر شدن طعم به آن پوست پرتقال، زنجبیل و سیب نیز اضافه نمایید (به این ترتیب از خواص زنجبیل و خواص سیب هم بهرهمند میشوید). مردم برخی کشورها از این سنگ زیبا و گرانقیمت تنها بهعنوان زینت استفاده نمیکنند، بلکه عقیده دارند، همراه داشتن الماس باعث شادمانی آنها شده و راحتتر میتوانند فکر کرده و مسائل را برای خود تجزیهوتحلیل کنند.

وقتیکه این اتفاق افتاد ، سنگ صفراوی کلسترولی شکل میگیرد . روش رنگ دهی به منظور تولید یا تثبیت رنگ که معمولا در نوع سبز این گوهر اتفاق می افتد با رنگ های روشن و روش اشباع با موم به منظور پوشاندن شکستگی ها و تبیت رنگ در هنگام پولیش، از روش های بهبود دهی این گوهر سخت به شمار می آید. کدر بودن نشانهی وجود پاس (pus) یا همان گلبولهای سفید در ادرار است که به آن پیوری میگویند.

دیدگاهتان را بنویسید