ماست – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

بنابراین مصرف ماست برای کودکان جهت افزایش هوش آنها بسیار توصیه میشود. شیر تخمیر شده به دو قسمت مجزا تقسیم میشود؛ آب پنیر و پنیر که بسته به نوع ماست که همزده باشد یا همنزده مصرف میشود. معمولاً از ترکیب چند نوع باکتری به نامهای استرپتوکوکوس سالیواریوس و لاکتوباسیلوس بلگاریکوس و بتاکوکوس سیترووس و استرپتوکوکوس دی استیل لاکتیک استفاده میشود. اجازه ندهید دما از ۱۱۵ درجه فارنهایت فراتر رود چون در غیر این صورت افزایش دما باکتری ها را از بین برده و از به عمل آمدن ماست جلوگیری میکند. اگر دما کمتر از چهل درجه سانتیگراد باشد فرآیند تخمیر کندتر میشود، زیرا درجه حرارت پایینتر، زمان به عمل آمدن را طولانیتر و ماست را ترشتر میکند. شما نیز در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید آن را از بخش دیدگاه ها مطرح و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را دریافت کنید. از ماست برای مزهدار کردن گوشت و مرغ نیز استفاده میشود. هوای پاک و گونههای گیاهی بی همتای منطقه علاوه بر نحوه بهداشتی شیردوشی استفاده شده در این روستا و تحویل شیر تازه به تولیدکنندگان پنیر منجر به تولید شیر و پنیر باکیفیت میشود. لاکتوباسیلوس ، یک کلاس مفید از باکتریها هستند که شیر را به ماست تخمیر می کند و در فرآیند هضم به بدن کمک می کنند.

به علاوه ، پروبیوتیکها همچنین اسیدهای صفراوی را کاهش میدهند ، که همین به نوبهی خود به کاهش کلسترول کمک میکند . بسیار تعجب کردم که ایرانیها توی خانه خودشان مهمانی میدهند. ندا: توی خیابان مردم ایران خیلی میپرسیدند «کجایی هستید؟ شرکتهای تجاری دوغ، به منظور دسترسی بیشتر مردم به این محصول، آن را در بسته بندیهای و طعمهای گوناگون تولید و به بازار عرضه میکنند. در ایران بیشتر از آب نمک بدین منظور استفاده می شود، از این رو مقدار نمک موجود در پنیر زیاد است. امروزه با تغییر در روند تولید کره به لحاظ تکنولوژی،روش تولید دوغ نیز به عنوان نوشیدنی تخمیری شیری،تغییر یافته است. در هند و پاکستان یک نوشیدنی ملایم شیرین (یا شور) به نام لاسی وجود دارد که نوشیدنی محبوب تابستانی آنهاست و از مخلوط داهی (ماست) با آب، نمک تهیه و با گیاهانی مانند نعنا، زنجبیل و رازیانه طعمدار میشود. ماست نوشیدنی٬ از شیر تخمیرشده تهیه شده که به آن یک شربت طعمدار(سیروپ) یا شکر و میوه اضافه شده است و گاهی اوقات به عنوان یک جایگزین سالم برای نوشابه های گازدار معرفی میشود. در فروشگاهها میتوانید مدلهای طعمدار و همراه با میوه نیز خریداری کنید.

ماست به همان صورت که هست خورده میشود، و همچنین در پختوپزهای مختلف نیز از آن استفاده میشود. از آنجا که بیشتر لاکتوزها به اسید لاکتیک تبدیل میشوند، ماست نسبت به شیر بسیار آسانتر هضم میشود. روده ی سالم برای هضم بهتر غذا موثر است. مصرف منظم ماست ایمنی بدن را تقویت و بدن انسان را برای مقابله با عفونتهای قارچی و سرطانهای روده آماده میکند. در اینکه نوشابه یک نوشیدنی وسوسه کننده در کنار بسیاری از غذاها است شکی نیست اما اگر با دوغ دوست تر شویم و آن را در رژیم غذایی خود بگنجانیم در واقع بهترین جایگزین را برای نوشابه پیدا کرده ایم. ماست ساده میتواند به عنوان یک جایگزین سالم برای خامه مورد استفاده قرار گیرد و به صورت مایع، زدهشده و پفکرده و یا به صورت ترش مورد استفاده قرار گیرد. هنگامی که ماست به عمل آمد و به بافت و طعم مورد نظر رسید ، فورا آن را در یخچال قرار دهید تا فرآیند تخمیر متوقف شود و بیشتر از آن ادامه پیدا نکند . مطالعه این مقاله باعث میشود هر آنچه که در مورد ماست لازم است، بدانید. هنگامی که کالچر (مایه ماست) حاوی باکتریهای تخمیر (لاکتوباسیلوس دلبروکی از گونه بولگاریوس و استرپتوکوکوس ترموفیلوس) به شیر اضافه شود، لاکتوز به اسید لاکتیک تبدیل میشود.

ماست حاوی چندین باکتری پروبیوتیک مانند لاکتوباسیلوس دلبروکی از گونه بولگاریوس و استرپتوکوکوس ترموفیلوس و بیفیدوباکتریوم بیفیدوم است که رشد کلونی باکتریایی دوستدار روده را تقویت کرده و باعث مهار عوامل ایجادکننده اسهال میشود. این نوع باکتری ها به عنوان پروبیوتیک ها یا باکتری های “خوب” شناخته شده اند و برای سلامتی عمومی مفید هستند. علاوه بر این مصرف این ماده سطح کلسترول خون را کاهش داده ، دندان ها را تقویت کرده و سلامت مو و پوست را بهبود می بخشد. اگر می خواهید پوست درخشان و عالی داشته باشید بهتر است پنیر مصرف کنید. در این طول تماشای این سریال شما قطعا چیزهای زیادی را خواهید آموخت که در طول زندگی به کارتان میآید. تهیه و مصرف انواع مختلف ماست درفرهنگ و رسوم مختلف در سراسر دنیا شیوعی بینظیر دارد. صد گرم ماست ساده و کامل فقط ۶۱ کالری دارد( تقریبا برابر با شیر). پنیر فتا سرخ شده با روغن زیتون، خردشده در سالادها، ساندویچ، مصرف به جای پنیر کوتیجا در غذاهای مکزیکی و تاکو. این ماده از قابلیت هضم بهتری حتی در افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز برخوردار است. ماست تازه حاوی باکتریهای مفید برای سلامتی است که هضم لاکتوز را آسان میکند.

دیدگاهتان را بنویسید