سنگ پا برقی چیست؟

وی با بیان اینکه در صورت چسبندگی شدید و پارگی کیسه صفرا، جراحی باز برای درمان این بیماری به کار میرود، تصریح کرد: در گذشته از جراحی باز برای درمان و خارج کردن سنگ کیسه صفرا استفاده میشد، اما امروزه با توجه به نوع و شرایط بیمار از جراحی لاپاروسکوپی برای خارج کردن آن استفاده میشود. مارتین هایدیگر در مقاله در سال 1954 به نام پرسش از تکنولوژی بیان کرد که در بینش غرب، از زمان ارسطو، تکنولوژی بصورت ابزار، آلت و خنثی تلقی می شده است.

برخی پست مدرن را دوره فراصنعتی تلقی کرده اند و عده ای نیز آن را متفاوت از دوره مدرن دیده اند عده ای از فلاسفه نیز این دوره را جزئی از مدرن می دانند که نقدی بر خود مدرن است ولی ماهیتاً فرقی با مدرن ندارد. در این روش تولید که از مواد ارگانیک و سنگ آهک به دست می آید، محصول، گرافیت ورقه ای خواهد بود. همچنین در صورت حرکت سنگ های کوچک، عبور آنها از مجاری کیسه صفرا و ورود به داخل مجرای صفراوی، می تواند در حین عبور از جلوی دهانه خروجی لوزالمعده و پانکراتیت، باعث آزاد شدن آتریم های پانکراس به داخل خون و اطراف لوزالمعده شده که چون این آتریم ها مخصوص هضم غذا و خورنده هستند، موجب آسیب در اطراف لوزالمعده در شکم شده همچنین به قلب، کلیه و کبد آسیب وارد کرده و در موارد شدید می تواند منجر به مرگ بیمار شود.

بعد از برداشتن کیسه صفرا، فرد همچنان قادر به هضم چربیها خواهد بود چون کبد همچنان صفرا را تولید میکند اما به جای ذخیره آن در کیسه صفرا، بعد از مصرف غذا و ترشح از کبد به طور مستقیم به روده کوچک میریزد. ممکن است مجبور باشید سالها از دارو استفاده کنید تا سنگها کاملاً حل شوند و ممکن است بعد از قطع مصرف مجدداً سنگ کیسه صفرا دوباره ظاهر شود. دوره معماری مدرن متأخر را می توان از بعد از جنگ جهانی دوم تا اوایل دهه هفتاد محسوب کرده در این زمان بسیاری از معماران بزرگ دوران معماری اولیه و متعالی همچون رایت، لوکوربوزیه ، گروپیوس و میس وندروهه بوده است.

علاوه بر لوکوربوزیه دو معماردیگر به نام های آلیسون و پیتر المینسون، جمیز استرلینگ و پل رودولف نام برد. لوکوربوزیه به عنوان نظریه پرداز اصلی معماری مدرن با فاصله گرفتن از عقاید دهه 20 و 30 خود به سمت تندیس های احساس گرایانه گرایش پیداکرد. معماری مدرن اعتقاد راسخی به علم و تکنولوژی داشت برخلاف پست مدرن که به بافت و خصوصیات محلی توجه داشت. معدن طلای روینجآب ولسوالی راغستان یکی دیگر از معادن طلا در این ولسوالی است که ثبت دفتر و زیرحاکمیت ادارهی محلی بدخشان نیست و در این گزارش به معرفی و بررسی گرفته شده است.

یکی دیگر سیستم گنبد ژئوزیلیک، که فردی سقفی اختراع کرد با مصالح و خصوصیات خاص. یکی از رایج ترین سوالاتی که جواهر شناسان مطرح می کنند روش تشخیص الماس اصل از بدل می باشد. این نکته در تحقیقات اخیر هم ثابت شده است؛ چرا که گفته می شود که اغلب بیماران مبتلا به سنگ صفرا را بانوان چاق و دارای شکم بزرگ، چند شکم زاییده و با سن بالای 50-40سال تشکیل می دهند که طبیعتاً بیماری با چنین خصوصیاتی به احتمال قوی دارای درجاتی از غلبه سردی(و به خصوص بلغم) خواهد بود.

در کل گفته شده است که توپاز حرص و طمع، دیوانگی جنون، دورویی، حسادت، فتنه، بیماری، جراحت، مرگ ناگهانی، جادوگری، سحر و جادویی منفی و همه احساسات طاقت فرسا را از بین می برد. ولی احتمالاً این گفته میس ونده رو از همه موارد دیگر گویاتر و فراگیرتر است: «اگر ما موفق شویم که صنعت را جلو بریم، تمام مسائل اقتصادی، اجتماعی، تکنولوژیک و هنری حل خواهد شد». دوگرایشی که هنوز مشهود است سازه گرایی و تندیس گرایی است.

بدون رسانه ها مصرف گرایی و میل به مصرف فزونی تر ناممکن است. مدرنیسم همیشه به دنبال وحدت است، ولی پست مدرن کثرت گرایی را دنبال می کند. دیدگاه مدرنیسم و پست مدرن نسبت به تاریخ 2 دیدگاه کاملاً متفاوت است. اگرچه پست مدرنیسم اهمیت تکنولوژی را نفی نمی کند، و عصر تکنولوژی پیشرفته از خصیصه های بارز عصر پست مدرن محسوب می شود، ولی نگرش پست مدرنها به تکنولوژی بسیار متفاوت از آن چیزی است که مدرنیسم باور دارد. آزمایش جمع آوری ادرار ۲۴ ساعته ممکن است بیانگر دفع بیش از حد مواد معدنی تشکیل دهنده سنگ یا وجود بسیار اندک مواد پیشگیری کننده از سنگها باشد.

از نظر فلاسفه و متفکران پست مدرن، زبان نقش اساسی و تعیین کننده در طرز تفکر و نوع اندیشه انسان دارد. فلاسفه پست مدرن عقلانیت، قطعیت علمی و فردگرایی محض مدرن را زیرسوال می برند. شعارهای معماران مدرن از همان آغاز شکل گیری این سبک معماری، تأکیدی بر این مدعاست؛ چنانچه لویی سالیوان شعار فرم تابع عملکرد، آدولف لوس شعار تزئینات جنایت است و کوربوزیه شعار خانه ماشینی است برای زندگی را مطرح کردند. از جمله جوامع کثرت گرا می توان از جوامع غربی نام برد و بهترین نمونه آن ایالت کالیفرنیاست که انواع فرهنگها در آن درکنار هم زندگی می کنند که به معماری شهر (لوس آنجلس) نیز تأثیر می گذارد.

مهمترین معمار این دوره رایت بود زیرا تنها معماری بود که درهر سه دوره معماری مدرن ساختمانهایی با شهرت جهانی ساخت. سرعت اجرا- ساخت دهانه بزرگ و سبکی از ویژگیهای آن است. ادامه استفاده از بتن و نمایش آن در ظاهر ساختمان به ایجاد سبک بروتالیسم منجر شد که منظور نمایش سطح خشن بتن است. از آنجایی که ماهیت تکنولوژی تعرضی است از انسان مدرن یا انسان تکنولوژیک مسغر تکنولوژی است.

نگاه ابزاری به تکنولوژی بصورت حجابی بر ماهیت تکنولوژی است». معماری را با علم، تکنولوژی و جهان در حال تحول همگون ساختند. در اینجا باید عنوان شود معماری غرب نقطه عطفی در تاریخ معماری جهان بود. میگویند اگر میخواهید از مهارت شخصی در تراش الماس مطمئن شوید، باید مهارت او را در تراش الماس قلبی شکل مشاهده کنید. این رسانه ها هستند که می توانند احساس ما از واقعیت را شکل دهند و این تنها واقعیتی است که در اختیار داریم.

دیدگاهتان را بنویسید