سنگ ساختمانی و کاربرد سنگ آذرین

بهخصوص اگر سابقهی سنگهای کلیوی دارید، باید بدانید که برخی عادتهای غذایی میتوانند احتمال تشکیل مجدد سنگ را افزایش دهند. در برخی مواد میکروبها نیز میتوانند سبب تولید این سنگها شوند. این مساله اهمیت چندانی ندارد مگر اینکه بخواهید مثلاً حلقهی بزرگتری بخرید که سنگی هم روی آن سوار شده باشد. این حلقه از قطعات تخت الماس روی انگشتر تشکیل شده بود که شکل M داشتند. این کار ارزش و بهای زیادی دارد و به آن الماس های «فانتزی» می گویند. الماس از نظر احساسی نشانه امید، وفاداری، خلوص و افزایش دهنده عشق است.

سنگ الماس تمامی سطوح احساسی در انسان را تقویت میکند. برخورد این سیارک با سطح زمین آن هم با چنین سرعت بالایی، انرژی را تولید میکند که معادل بسیاری از سلاح های هسته ای بوده و درجه حرارت آن حتی گرمتر از سطح خورشید است. در ادامه میخواهیم در این صفحه به معرفی چند معدن مهم که معروف ترین و شناخته شده ترین ها در بین سنگ های تراورتن هستند می پردازیم. امروزه فقط یک معدن در «پانا» در ایالت مادیاپرادش فعال می باشد. حدود سه درصد از کربن در این شهاب سنگ ها به صورت نانو الماس هستند. برای این منظور، پس از سوزاندن جسد فرد درگذشته، خاکستر وی را فشرده سازی کرده و با آن، الماس مصنوعی می سازند.

وی اضافه کرد: عقیق یمنی، برای آرامش جسمی و روحی و سلامت جنسی آقایان بسیار موثر و از دیرباز عقیق یمنی در بین اشرافزادگان به ویژه در عربستان طرفداران بسیاری داشته؛ زیرا برای سلامت روحی و روانی مردان بسیار موثر است و همچنین عقیق یمنی به افراد تندخو و پرخاشگر پیشنهاد میشود. صاف و صیقلی بودن سنگ آذرین به کار رفته در بخش های داخلی ساختمان، نه تنها فضا را زیبا و چشم نواز میکند، بلکه به محیط جلوه اعیانی و لاکچری داده و بر قیمت و ارزش ساختمان اضافه میکند. درواقع، مکان در این رمان بهواسطهی یکی از پیرامتنهای اثر گسترده میشود، به طوری که پیرامتن اثر به صورتی دلالتمند در ساخت فضای رمان عمل میکند.

دهانهٔ برخوردی در ستارهشناسی به فرورفتگی، حفره یا گودالی در زمین که در اثر برخورد شهابسنگ پدید آمده باشد، گفته میشود. برخلاف سایر سنگ ها ، الماس از زغال سنگ به وجود می آید که بر اثر صیقل خوردن ها و تراش های بی نهایت ، درخشش غیر قابل تصوری را به دست آورده است. اورانیوم در طبیعت به صورت اکسیدویانمکهای مخلوط درمواد معدنی(ماننداورانیت یاکارونیت)یافت میشود.این نوع مواداغلب ازفوران اتشفشانها بوجود می ایندونسبت وجود انها درزمین چیزی معادل دودرمیلیون نسبت به سایر سنگها ومواد کانی است.این فلز به رنگ سفید نقره ای است وکمی نرمتر ازاستیل بوده وتقریبا قابل انعطاف است.

بنابراین اگر کانی الماس با برش برلیان برش داده شود، تبدیل به سنگ قیمتی برلیان میشود، در غیر این صورت همان الماس است. دلیل به وجود آمدن این رنگ ها، تزریق کمی ناخالصی به سنگ است. ۳- برش: لازم به ذکر است که اگر این سنگ با دقت بسیار بالایی برش خورده باشد می تواند رنگ و جلای بهتری روی آن انجام شود و باعث افزایش قیمت یاقوت قرمز شود. این مقیاس با حرف D که به معنی کاملا بی رنگ بودن الماس است، شروع شده و تا به Z (زرد روشن) میرسد که در طول این مسیر، مرحله به مرحله بر میزان زردی موجود در الماس افزوده میگردد.

کلسیت موجود در سنگ آهک تحت تأثیر گرما و فشار شدید قرار میگیرد. البته الماس هنوز هم به عنوان سخت ترین عنصر موجود در طبیعت است که می توان در زمین یافت. ارزش فرهنگ چینی برای یشم سبز را نمی توان دست کم گرفت، احترام به این سنگ در طول تاریخ دیده شده است و تا این روز برای دوام، خلوص، رنگ، سختی و بیشتر از همه به خاطر زیبایی و قدرت آن باارزش بوده است.

با نحوه شکلگیری الماس این ماده میتواند ناخالصی های درونی پیدا کرده و یا اینکه بعدها دچار ناخالصی های سطحی شود. بیتل ها هم در یکی از آهنگ های خود به آن اشاره کرده اند: «لوسی در آسمان با الماس». اگر به دنبال سرمایه گذاری مالی به واسطه خرید طلا و جواهر هستید، باید اشاره کنیم که سنگ های قیمتی، به ویژه الماس ها بدترین گزینه برای این امر محسوب می شوند زیرا شما با قیمت بالا آن ها را خریداری کرده و با قیمت بسیار کمی می توانید بفروشید.

لازم به ذکر است این الماس کمتر از یک قیراط وزن داشت و نمونه آن در دنیا شاید کمتر از 15 عدد باشد. هر یک گرم معادل پنج قیراط و هر قیراط، 100 سوت (Point) است. چنين بمب پلوتونيومي ميتواند با قدرتي معادل ۱۰۰ تن تي ان تي منفجر شود، يعني ۲۰ مرتبه قويتر از قدرتمندترين بمب گزاري تروريستي كه تا كنون در جهان رخ داده است. قیمت این سنگ یاقوت کبود دست کم ۱۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

اما تا سال 1970 به طور کامل از این مکان استفاده نمی شد. بنابراین کیفیت ساب و رزین استفاده شده در حین فرآوری، در مدت حفظ ماندگاری و زیبایی سنگ تراورتن تاثیر قابل توجهی می گذارند. تراش دادن الماس به طوری که از دید صنعتی و بازرگانی مناسب باشد در سده های 14 و 15 م. از جمله گرانيت، سينيت، ديوزيت، کوارتزيت، آنزريت، تراکيت، بازاکت، دياباز و ماسه سنگ ولي سنگهاي ذکر شده جهت توليد سنگفرش، کفپوش، ديوار داخلي يا خارجي مناسب هستند. برخی از قطعات موتورهای جت از این ماده ساخته شده و در تولید برخی از ابزارهای دندان پزشکی نیز بکار میرود.

این سنگ شکن با استفاده از نیروی ضربه مواد معدنی را آسیاب می کنند. به عنوان نماینده مردم واقعیت را به آنها گفتیم اما متاسفانه نبود و کمبود آب موجب شده مردم گاهی به اجبار از آبی که میدانند سم خالص است استفاده کنند همین مسئله موجب شده که با آمار بالای افراد مبتلا به سرطان مواجه باشیم. از این الماس ها به دلیل کوچکی بسیار زیاد، نمیتوان به عنوان جواهر یا ساینده های صنعتی استفاده کرد. وقتی زمرد راف از معدن استخراج میشود آن را درون بشکه های روغن می اندازند و این روغن موجب روانی و تسهیل در فرایند تراش آن میشود.

معدن بزرگ Mir در صربستان روسیه به قدری بزرگ است که می تواند یک جریان هوای شدید ایجاد کند به گونه ای که توان مکش هلی کوپتر به داخل این معدن را داشته باشد. در افراد چاق یا افرادی که مشکلات اسکلتی دارند این روش به سختی انجام می شود. تاکنون همه تصور می کردیم که الماس سخت ترین عنصر طبیعت محسوب می شود اما فیزیکدانی به نام «ناتالیا دوربرووینسکایا» و همکارانش با فشرده سازی مولکول های فولرین کربن و حرارت دادن آن ها به طور همزمان، ردیف های متصل به نام Aggregated Diamond Nanorods تولید کرده اند که ۱۱ درصد از الماس مستحکم تر است.

در زمینشناسی به منطقهای که دو پوسته از سطح کره زمین به سمت یکدیگر حرکت کرده و یکی از پوستهها بزیر پوسته دیگر میلغزد، پهنه فرورانش گفته میشود. توجه داشته باشید که وقتی سنگ کوارتز حرارت ببیند می تواند تغییر رنگ بدهد و انواع بدلی سبز ، زرد و رنگهای دیگر تولید و در بازار به عنوان توپاز اصل و طبیعی فروخته می شنود. همچنین به دلیل شدت تلالو و پراکندگی نور که در نتیجه میزان ضریب شکست بالای نور در برلیان بوجود می آید ، از زمان های گذشته ، از آن به عنوان «سلطان نگین های جواهر» یاد شده و در زیورآلات آن را به شکل تراشیده یا نتراشیده استفاده می کردند.

فراموش نکنيد متولد هر ماهي هستيد و از هر سنگي استفاده مي کنيد افزودن الماس به گردنبند خود را از ياد نبريد. این سرامیک ها بدلیل زیبایی در ساخت انگشتر و گردنبند مورد استفاده قرار می گیرد. انفجار بمب اتمی گرما و فشار شدید مورد نیاز برای آغاز این فرایند را فراهم میكند. درد به اندازه ای شدید است که هر ساله بیش از 1 میلیون نفر به اورژانس مراجعه می کنند. درد قولنج کلیوی یا رنال کولیک مداوم نیست، اما می تواند شدید باشد.

سنگ های اسیداوریک در افرادی که به خاطر اسهال مزمن یا سوء جذب مایعات زیادی از دست می دهند ، کسانی رژیم های غذایی با پروتئین بالا دارند و مبتلایان به دیابت یا سندرم متابولیک شایع ترند. کسانی که به طالع بینی اعتقاد و باور دارند، بد نیست بدانند که سنگ الماس برای متولدین فروردین خوش شانسی می آورد. الماس سنگ ماه تولد چه کسانی است؟ بزرگ ترین سنگ الماس کشف شده در آفریقای جنوبی بوده و قبل از پولیش کردن ۳,۱۰۶٫۷۵ قیراط وزن داشته است. گذشته از تراش دادن، پولیش کردن و سوار کردن سنگ روی پایه جواهر نیز به دقت بالایی احتیاج دارد.

تنها 25 در صد از الماس های استخراج شده کیفیت لازم برای تبدیل شدن به جواهر را دارند. تنها اسید سولفوریک کروم دار در حرارت 200 درجه سانتی گراد است که آن را به دی اکسید کربن تبدیل می کند. توپاز یکی از محبوبترین سنگهای قیمتی است که به دلیل درخشش زیاد، زیبایی فوقالعاده، تنوع رنگی بالا و مقرون به صرفه بودن، به نگینی ایدهآل برای زیورآلات تبدیل شده است. الماس به دلیل سختی بسیار بهترین و ایدهآل ترین ماده برای برشکاری و ساییدن است. روش های تصویر برداری.روش های تصویر برداری مانند اشعه ی ایکس و برای سنگ های کوچکتر CT اسکن بسیار مفید هست.

دیدگاهتان را بنویسید