سنگ راف چیست، انواع آن کدام است و چه خواص و کاربردهایی دارد؟

بهتر است از نان و غلات کامل در رژیم غذایی خود استفاده کنید. چربیهای خوب مثل روغن ماهی و روغن زیتون را در برنامه غذایی خود قرار دهید. محققان دانشگاه براندیز ماساچوست به موشهای آزمایشگاهی مواد غذایی حاوی پسیلیوم داده و مشاهده کردند که این موشها کمتر در معرض تشکیل سنگ کیسهی صفرا قرار میگیرند. در شرایطی که جامعه روزبهروز به سمت مکانیزه شدن پیش میرود، وجود فروشگاههای آنلاین برای خرید مواد غذایی ایده پرطرفداری به نظر میرسد.

به نظر میرسد که مواد غذایی سرشار از فیبرهای غیرمحلول (غلات کامل، میوهها و سبزیجات) تاثیر بیشتری در این خصوص دارند. در این مطلب مواد غذایی مناسب برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری را اشاره میکنیم و در پایان پرهیزهای غذایی را نیز نام میبریم. از انواع سنگ اوپال می توان به اوپال آتشین، اوپال مکزیکی، اوپل پرو و اوپال کنیاک اشاره کرد. در تورات نیز به الماس اشاره شده است : «بلکه پیشانی تو را مثل الماس از سنگ خارا سخت تر گردانیدم.» الماس مظهر نور سفید عالم گیر است. چاقی و داشتن اضافه وزن میتوانند احتمال سنگ کلیه را افزایش بدهند.

اگر شما دارای این شرایط باشید که بر کلیه ها اثر میگذارد، ممکن است دارای نوعی از چربی به نام تری گلیسرید در خون خود باشید؛ و این چربی باعث بالا رفتن شانس شما برای داشتن سنگ در کیسه صفرا میشود. با این حال، روشهایی وجود دارند که نابودی سنگ کلیه را تسریع و از بازگشت آن جلوگیری میکنند. محققان فرانسوی معتقدند خانمهایی که از سنگ کیسهی صفرا رنج میبرند و روزانه یک تا چهار فنجان قهوه میخورند علائم کمتری نسبت به خانمهایی که قهوه نمینوشند تجربه میکنند.

سنگهای بزرگتر از ۹ میلی متر تا ۱۰ میلی متر به ندرت بدون درمان دفع میشوند. چه کسانی دچار سنگ های صفرا میشوند؟ کسانی که مدیتیشن یا یوگا انجام می دهند با این سنگ تمرکزشان افزایش می یابد. این موارد تشخیصی عبارتند از: آزمایش خون برای بررسی عفونت احتمالی یا انسداد مجاری صفراوی، سونوگرافی کیسه صفرا، سی تی اسکن، ام آر آی، اسکن ویژه کیسه صفرا که با تزریق ماده رادیواکتیو برای بررسی حرکات کیسه صفرا انجام میشود و سونوگرافی آندوسکوپیک. سنگ کیسه صفرا تنها در صورت ایجاد التهاب در کیسه صفرا، انسداد مجاری صفرایی یا در صورتی که از مجاری صفرا به روده منتقل شوند، درمان می شوند.

استفاده از سنگ پا یک روش طبیعی مشابه تیغ برای این کار است که بر خلاف تیغ هیچ عارضه ای ندارد و موها را با ملایمت از بین می برد. همچنین بهتر است از انواع آردهای سبوسدار به جای آرد سفید و از برنج قهوه ای به جای برنج سفید استفاده کنید. ۳- برای طراحی دیوار پشت تلویزیون با متریال سنگ ، دستتان باز است و برای این منظور می توانید از انواع مختلف سنگ استفاده نمایید. افرادی که از قرص ضدبارداری استفاده می کنند ، افرادی که برای رفع علائم یائسگی هورمون درمانی می شوند و افراد باردار بیش از سایرین در معرض ابتلا به سنگهای صفرا هستند.

یکی دیگر از علل ایجاد سنگ های صفرا وجود بیلی روبین بیش از حد در صفرا است. مصرف زیاد قند و مواد غذایی شیرین میتواند باعث برهم زدن تعادل صفرا شده و خطر بروز سنگ کیسهی صفرا را افزایش دهد. کپسول رواتینکس باید نیم ساعت قبل از مصرف وعده غذایی و با معده خالی مصرف شود. اگر نسبت به کافئین حساسیت دارید قبل از ساعت 15 قهوه تان را میل کنید و کمتر از این میزان گفته شده قهوه بنوشید.

درد در قسمت بالای شکم و قسمت بالای پشت که ممکن است چندین ساعت هم طول بکشد. دوره نقاهت پس از این عمل نسبت به عمل لاپاراسکوپی طولانیتر بوده و چندین روز به طول می انجامد. فیلم کامل عمل TUL را می توانید در قسمت زیر مشاهده نمائید. در صورتی که به دلایل پزشکی انجام عمل جراحی برای بیمار مقدور نباشد پزشک برای بیمار دارو تجویز می کند. تاکنون در افغانستان بیشترین تحقیقات انجام شده در پنج حوضه نفت خیز صورت گرفته که دوحوضه آن در شمال آمو، یک حوضه آن در هلمند، یک حوضه در هرات و یک حوضه آن در کتواز ولایت پکتیکا قرار دارد.

در پژوهشی که روی پرستاران انجام شد، مشخص شده است افرادی که فیبر بیشتری دریافت میکنند به میزان 35 درصد کمتر در معرض سنگ کیسهی صفرا قرار میگیرند. در جراحی لاپاراسکوپی که امروزه به دلیل تحمل بهتر بیمار بیشتر از جراحی باز انجام می شود، جراح به وسیله چند برش کوچک و با استفاده از یک دوربین و مانیتور کیسه صفرا را از بدن بیمار خارج میکند. با این وجود می توانید برای جلوگیری از سنگ کیسه صفرا اقداماتی انجام دهید. آن ها اینگونه می پندارند که این سنگ همانند تخم هایی که کیهان گذاشته باشد ، به صورت سنگ های ساییده شده که پوسته ای خشن ، قهوه ای و صخره مانند دارند از آسمان نازل شده است.

حدود سه درصد از کربن در این شهاب سنگ ها به صورت نانو الماس هستند. این سنگ با رنگ کرم خود جلوهای خاص به ساختمان شما میدهد. این سنگ با ماندگاری بالا و کیفیتی که دارد، میتواند نمایی زیبا برای هر ساختمان خلق کند. کاهش وزن سریع و زیاد یکی از عوامل رایج ابتلا به سنگ کیسهی صفرا میشود. درد پهلوی چپ می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. زیرا میزان تری گلیسیرید این بیماران اغلب بالاتر از حد نرمال است که این مسئله نیز یکی دیگر از عوامل ایجاد سنگ های صفرا است.

برای شکستن برخی از سنگ ها، با توجه به اندازه و محل قرار گرفتنشان، پزشک دستور ESWL می دهد. معمولاً این مواد از عقیق ها یا سایر کلسدونی ها که لایه های موازی دارند، یک لایه روشن تر بالای یک لایه تیره تر قرار دارد، بریده می شوند. این گوهر معمولا بهتر از سنگهای روشن دیگر پدیده چند رنگی را نمایان می کند. علاوه بر این ممکن است در برخی موارد پس از قطع دارو مجدداً سنگهای صفرا تشکیل شوند. در بیشتر موارد سنگ کیسه صفرا بدون علایم ظاهری است اما وقتی سنگ از کیسه صفرا خارج و وارد مجرای صفراوی شود، ایجاد انسداد، درد و قولنج مینماید.

خواص درمانی موزانایت مشابه سنگ زمرد است که برای افزایش شانس و سلامتی قلب کاربرد دارد. اما اگر دارای نشانه هایی هستید، پزشکتان ممکن است به شما پیشنهاد جراحی بدهد که “کولیسیستکتومی” Cholecystectomy نامیده میشود و برای خارج کردن سنگهای کیسه صفرا کاربرد دارد. شما بدون جراحی نیز خوب خواهید بود. داروهایی که کمک به کاهش کلسترول شما میکنند، با اختلالات کیسه صفرا مرتبط هستند؛ چون آنها میتوانند باعث افزایش میزان کلسترول در صفرای شما شوند.

علاوه بر این موارد سنگ صفرا در افرادی که یکی از اعضای درجه یک خانواده آنها دچار این مشکل بودند بیشتر دیده میشود. سنگ چشم گربه، یک کانیوار ژله مانند است که می­تواند در شکافها و درزهای بیشتر تخته سنگها، اتصالات و حفره ها، صخره های رسوبی، آتش فشانی و دگرگونی شکل بگیرد. این نوع از سنگ زمانی تشکیل می شود که ادرار بسیاری اسیدی باشد. غذاهایی مانند پروتئینهای حیوانی ادرار را اسیدی میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید