سنگ توپاز چیست؟

افرادی که دارای اضافه وزن و چاقی هستند به طور کلی کلسترول بالاتری دارند. رژیم کم پروتئین و کم نمک: مصرف کمتر پروتئین های حیوانی و جایگزینی آن با پروتئین های گیاهی مانند حبوبات و همچنین عدم اضافه کردن نمک به غذاها ، در پیشگیری و درمان سنگ کلیه موثر می باشد. تشخیص سایز سنگ کلیه، مهم ترین عاملی است که موجب می شود بهترین روش درمانی برای سنگ کلیه انتخاب شود. قیمت سنگ مرمریت به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که معدن سنگ یکی از آیتمهای کلیدی است.به عنوان مثال برخی معادن به دلیل کیفیت بالای محصول تبدیل به یک برند شده است.از پارامترهای تاثیر گذار دیگر رنگ و شفافیت سنگ میباشد که یکنواختی و شفافیت بیشتر موجب افزایش قیمت میگردد.نداشتن رگههای ناخالصی و هوازدگی در سنگ یکی دیگر از پارامترهای تاثیر گذار قیمت سنگ می باشد.ابعاد سنگ مرمریت حاکی از توپری و استحکام بافت آن است به طوری که انواع مرغوبتر به دلیل یکنواختی بیشتر و نبود رگههای ناخالصی , قابلیت برش در ابعاد بزرگتر را دارند.یکی دیگر از پارامترهای تاثیر گذار قیمت سنگ مرمریت ضخامت سنگ میباشد که بالطبع ضخامت بیشتر باعث افزایش قیمت سنگ خواهد شد.نوع و کیفیت ساب و پولیش , جنس لقمهها و تعداد دفعات ساب موجب افزایش شفافیت و درخشندگی سنگ میگردد و قیمت سنگ را بالاتر میبرد.

این تراش وارایاسیونی دیگر از تراش پلکانی محسوب می شود. امّا تنها ظرف چند روز از پاکسازی نخست، سنگها از پشت کبد به سمت جلو و دو مجاری صفراوی اصلی کبد حرکت می کنند و از این رو ممکن است برخی یا تمام علائم پیشین ناراحتی کبد دوباره ظاهر شوند. قطعه کبدی I (لوب دمی) هم به مجرای کبدی سمت چپ و هم به مجرای خلفی سمت راست تخلیه میشود. درمان و دفع سنگ کلیه چگونه انجام میشود؟

البته اگر تا به حال مشکل کلیه، سنگ کلیه یا عفونت مثانه نداشته اید می توانید ابتدا روده ها، سپس کبد و مجدداً روده ها را تمییز کنید. مادامی که هنوز سنگهای کوچکی وجود دارند که از داخل برخی از هزاران مجاری صفراوی کوچک به داخل هر یک از هزاران مجاری صفراوی بزرگتر حرکت می کنند، امکان آن وجود دارد که به هم چسبیده و سنگهای بزرگتری درست کنند و در نتیجه برخی از علائم ناراحتی های پیشین مانند درد پشت، سر درد، گوش درد، مشکل دستگاه هاضمه، نفخ شکم، تند خویی، خشم و مشابه را بر گردانند البته با شدتی کمتر.

پاکسازی کبد دستگاه گوارش را به طور کامل شتشو می دهد و لاجرم باکتر ی های مفید و مضر هم از روده ها دفع می شوند. در مرتبه های بعدی فاصله ی پاکسازی ها را کوتاه تر از یک ماه نکنید. توپاز آبي که اغلب با زمرد کبود اشتباه ميشود، به ندرت در طبيعت وجود دارد. امّا همه ی این حالات تنها نشان دهنده ی این امر است که مقداری از سنگها هنوز در کبد باقی مانده و آماده ی پاکسازی در نوبت بعدی هستند. این کار برای کمک به خروج سنگها بسیار ضروری است.

هر چند احتمال آن بسیار دور است امّا امکان دارد که پس از نوشیدن مخلوط روغن زیتون و آب گریپ فروت حالت تهوع و استفراغ به شما دست دهد. اگر به هر دلیلی قادر به تحمل روغن زیتون نیستید می توانید از روغن فندق (macadamia oil)، روغن تصفیه نشده هسته ی انگور یا آفتاب گردان استفاده کنید. یک ساعت بعد می توانید صبحانه یا ناهار بخورید امّا سنگین نباشد. تا شب و روز بعد وضعیت شما به حالت عادی بر می گردد و نخستین علایم بهبودی سلامتی را احساس خواهید کرد.

کسانی که روده هایشان دچار گرفتگی است یا همواره از یبوست رنج برده اند باید دست کم دو یا سه مرتبه روده های را پیش از نخستین پاکسازی کبد تمییز نمایند. عملکرد لنفاوی انتقال مایع لنفاوی از غدد لنفاوی است. تنها صفرای کبد است که سنگها را سبز رنگ می کند. همین ویژگیهای خاص باعث شده که این فلز به یکی از عناصر ارزشمند و گرانبها تبدیل شود. البته بهتر است که در این زمان بدن در حالت عمودی بماند . در غیر موارد فوق، هر زمان احساس تشنگی کردید می توانید آب بنوشید.

می توانید تکه ای زنجفیل را در فلاکس آب داغ بگذارید و آب آن را بنوشید تا حال بهم خوردگی شما را فوراً متوقف کند. اگر هر یک از این داروها را مصرف می کنید، در مورد سایر گزینه های دارویی با پزشک خود مشورت کنید. این رویاها همچنین می تواند روابط عاشقانه را پیشنهاد دهد. اگر به هر دلیلی قادر به تحمل نمک سولفات منیزیم نیستید می توانید از پودر سیترات منیزیم (magnesium citrate) استفاده کنید. البته اگر دچار یک بیماری کهنه و مزمن هستید پاکسازی کبد بهترین کاری است که می توانید برای خود انجام دهید. دلیل آن روشن است: کبد نمی تواند همزمان این داروها را تجزیه و خارج کند و کاری را که به عهده این داروها گذاشته شده انجام دهد.

حالت نادر تهوع و استفراغ پس از نوشیدن مخلوط روغن زیتون و آب گریپ فروت به این علت است که کیسه ی صفرا سنگها و صفرا را با چنان نیرویی به بیرون می راند که صفرا روغن را به داخل معده بر می گرداند و هنگامی که روغن و مقداری صفرا به داخل معده بر می گردد احتمال دارد که حالت تهوع و استفراغ را ایجاد کنند. علت سنگ کیسه صفرا مشخص نیست. سنگ تزئینی، سنگی است طبیعی که در اندازه مشخص انتخاب، تراش و یا برش خورده باشد. تمام چربی ها را از رژیم غذایی خود را حذف نکنید ( مگر در شروع یک حمله و یا در میان یک حمله )، توجه داشته باشید که از بین بردن چربی از رژیم غذایی خود به طور کامل می تواند سبب تعطیلی کیسه صفرا و از تولید صفرا جلوگیری می شود که به همان اندازه خطرناک است لذا از چربی هایی استفاده کنید که به کیسه صفرا آسیب نرساند.

البته این حالت مانع از خروج سنگها از کبد و کیسه ی صفرا نمی شود. پاکسازی قبلی کلیه ها نمی گذارد که سمومی که در حین پاکسازی کبد از آن خارج می شود زحمتی برای این عضوهای حیاتی ایجاد کند. مطالعات و تحقیقات بسیار و متعددی انجام شده است تا بتواند ثابت کند و به شما نشان دهد که مصرف کردن گوجه فرنگی بر ایجاد سنگ کلیه و صفرا تاثیر دارد .

این امر مستلزم ۸ تا ۱۰ بار پاکسازی کبد است که می توان در فواصل یک ماهه انجام داد. مجله Scientific American در فوریه ۲۰۰۶، گزارش کرد که هنوز برای محافظت از بعضی از این سازمانها، از حصارهای فلزی ای استفاده میشود که در وضعیتی هستند که نیاز به تعمیر اساسی دارند. این کانی بهتر از رنگهای دیگر پدیده چندرنگی را نمایان کرده و بهصورت زیبایی دیده میشود. اما پس از کمی تغییرات و فرآوری مختصر پوکه معدنی، سنگ پا تولید میشود.

این فوق تخصص گوارش و کبد ادامه داد: کولیک صفراوی از 15 دقیقه شروع و تا شش ساعت هم ادامه مییابد. اگر در این حالت راحت نیستید، به پهلوی سمت راست خود بچرخید و زانوهایتان را به طرف داخل و سرخود جمع و سعی نمائید 45 دقیقه تا یک ساعت بی حرکت بمانید و صحبت نکنید. حالت تهوع و استفراغ نیز از دیگر علائم آن هستند. روش موثر دیگر برای توقف آنی این حالت مصرف یک قرص اسید هیدروکلرید (hydrochloric acid – HCL) یا دو قاشق غذاخوری آب اَلوورا (aloe vera juice) است.

اگر دو بار پاکسازی صحیح و پشت سر هم به خروج سنگهای صفراوی منتهی نشد — این وضعیت معمولاً پس از ۶ تا ۸ مرتبه پاکسازی و در موارد حاد پس از ۱۰ تا ۱۲ مرتبه پاکسازی تجربه می شود — می توان گفت که کبد شما از سنگ پاک شده است. اگر در خارج از ایران اقامت دارید می توانید از داروخانه ها یا وب سایت های معتبر داروی طبیعی پاکسازی روده ها که اکثرا ً به نام “colon cleanse” به فروش می رسد را ابتیاع نمائید. اگر شما هم جزو این گروه هستید می توانید از پودر مالیک اسید (malic acid powder) استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید