سنگ تراورتن چه نوع سنگی است؟

این مطلب چه برای آنهایی که برای نخستین بار ماساژ میگیرند و چه برای کسانی که ماساژ به یکی از عادتهای دلپذیر در زندگیشان تبدیل شده بسیار مفید است. که در ابتدا با تشعشع به رنگ قهوهای مبدل میشوند و سپس با حرارت به رنگ آبی تبدیل می شوند . اما پیش از عزیمت کشتی از بندر ، آبراهام اسچر به لندن سفر کرده و با قطار و کشتی به آمستردام بازگشت؛ با الماس واقعی کولینان در جیب کت خود! این گروه سنگهایی می باشند که به علت سختی و کمیاب بودنشان ارزش خیلی بالایی دارند و در مقایسه با گروه سنگهای نیمه قیمتی بسیار گران تر می باشند.

این نوع دردها اغلب ناشی از سنگ کیسه صفرا هستند، اما در صورتی که این سنگ ها یافت نشوند، علت را در پولیپ های کیسه صفرا باید جستجو کرد. الماس صورتی هم مثل الماس بیرنگ پاک کننده اعضا و تقویتکننده سیستم دفعی از جمله مثانه و کلیههاست. عقیق دروغین (به نام کوارتز پلی هدریک هم نامیده می شود.): داخلش شبیه عقیق است. لازم به ذکر است، به طور جداگانه برای هر سنگ یک مقاله کامل تر و تخصصی در ارتباط با خواص سنگ های قیمتی گرداوری شده است که در دسته مقالات سنگ شناسی وبلاگ جواهرمال موجود می باشد و همچنین برای دسترسی راحت تر، لینک های مربوط به هر سنگ در قسمت پایانی معرفی هر سنگ در این صفحه نیز درج شده است.

يکي از مهمترين موارد سريهاي ماگمايي ارتباط آنها با رژيمهاي تکتونيکي مختلف است. در مورد معرفی انواع سنگ انگشتر باید به این نکته اشاره کرد که تقریبا اکثر نگین هایی که در بالا به آنها اشاره شد انگشتر خود نگین نیز وجود دارد به غیر از موارد خاصی مثل الماس که بدلیل قیمت بسیار بالا انگشتر آن وجود ندارد. به جز این سه مورد، انواع دیگری نیز از سنگ اوپال در طبیعت وجود دارد که با نامهای اوپال آرگون، اوپال اوییه آبی، ماتریکس اوپال، اوپال آبدار مکزیکی، بولدر اوپال و …

ابوریحان بیرونی کتاب الجماهر فی الجواهر خود را در سه فصل نوشت که در فصل اول به بررسی گوهرها و در فصل های بعد به بررسی درباره فلزات و آلیاژهای فلزی پرداخت. در طرح های شبه خزه ای رنگ عقیق های خزه ای پس از اکسید شدن آهن هورنبلند قهوه ای و قرمز است. ژاسپر عقیق(ژاسپ اگیت): زرد، قهوه ای یا سبز مخلوط همراه با عقیق با هم رشد کرده. این سنگ که از آن به عنوان نماد ماه تولد متولدین آبان یاد می کنند در رنگ های سبز و آبی روشن، صورتی مایل به قرمز، زرد مایل به قهوه ای و بی رنگ با سختی 8 (سخت ترین کانی طبیعت) یافت می شود.

ابتدا به صوفیان آمدیم که در گذشته قصبهای بزرگ بوده، اما بعدها از سوی قوم مغول و سپس به دست سلطان مراد چهارم (عثمانی) حتی به صورتی شدیدتر تخریب شدهاست. معادنی در روسیه وجود داشته اند که از کار خارج شده اندو ذخایر کوچکی در خاور میانه دور وجود دارند. از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۵، برنامه محافظت، کنترل و حسابداری ماده در آمریکا، تقریباً ۵۵۰ میلیون دلار به دولت روسیه کمک کرد تا از انبارهای اورانیوم و پلوتونیوم محافظت نشده در این کشور محافظت کند. در عهد عقیق ژاسپر به سنگی کاملاً متفاوت با امروزه بر می گشت به زیر مجموعه شفاف سبز.

به دلیل ظاهر فوق العاده لوکس این سنگ، جواهرات گران قیمتی از آن ساخته میشود که فقط ثروتمندان توان خرید آن را دارند. این سنگ به دلیل وجود عناصری چون تیتان، آهن و منگنز به رنگ بنفش، بنفش تیره و ارغوانی در آمده است. دره پنج شیر افغانستان یکی از نقاطی است که زمرد در سنگهای اسکارن کربناتی به همراه کوارتز و آنکریت یافت می شود و به دلیل شفافیت و کیفیت عالی قادر به رقابت با سایر نقاط دنیا می باشد.

یکی از دلایلی که سنگ زمرد بسیار مورد استقبال قرار میگیرد هم همین خواص درمانی آن است. نکته حایز اهمیت جنس سنگ پا است. آمیتیست که سنگ متولدین بهمن ماه در نظر گرفته شده در چاکرای هفتم تاثیر می گذارد و برای مراقبه، دریافت درک شهودی و ترک عادات بد مانند مواد مخدر یا الکل مفید است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سنگ را در منطقه مورد نظر با حرکت دایره ای بمالید.

بر اساس تخمین های انجام گرفته 98 درصد از حجم کل سنگهای تشکیل شده از ماگماهای بیرون ریخته بر روی سطح زمین ترکیبی بازالتی ، آندریتی دارند. ولی برعکس، ماگمایی که به سطح زمین میرسد، به سرعت سرد میشود و بلورها زمان کوتاهی را برای رشد کردن در اختیار دارند. گهر بای زرد، صمغ سنگواره شده یک درخت مخروطی است که در عصر ایوسن رشد کرده است. این سنگ با عنوان سنگ ماه تولد متولدین آذر در نظر گرفته شده است. این سنگ در ایران در گسل ترود شاهرود در سمنان، در 25 کیلومتری رفسنجان در قسمت شرق در کوه های گبری و در شهر فردوس در استان خراسان جنوبی یافت می شود.

ظروفی مانند قندان، گلدان، شیرینی خوری و گلاب پاش یا حتی تابلوهای فیروزه کوبی شده را به عنوان سوغات ایران می توان با خود همراه کرد. به نام یا حکای در روی جواهر هم، به کار می رود. اگر از سنگ پا برای آرنج یا زانو استفاده می کنید، این مرحله را در حمام یا دوش آب گرم انجام دهید. آزمایشهای انجام شده با توپاز نشان داد که میتوان با تابش و سپس گرم کردن توپاز بیرنگ یا توپاز سفید، یک رنگ آبی پایدار در آن ایجاد کرد.

علاوه بر زیورآلات از فیروزه ایران در صنایع دستی چون فیروزه کوبی استفاده می شود. گزارش برنامه توسعه سازمان ملل متحد نیز نشان میدهد که سنگهای قیمتی افغانستان، قبل از تراش دارای ارزش مجموعی سالانه پنج میلیون دالر است و این ارزش، میتواند بعد از استفاده فنی و روشهای مناسب استخراج، به مرز صد و شصت میلیون دالر در سال افزایش مییابد. عقیق باباقوری: طرح حلقه ای با نقطه ای در مرکز، شبیه یک چشم، نوعی عقیق مدور. کهربای سیاه یک نوع سنگواره چوب است. نامی است که برخی مواقع برای کلسدونی تک رنگ به کار می رود که نباید با اینکس ماربل، که به طور خلاصه اینکس خوانده می شود، اشتباه شود.

ژاسپر تک رنگ نایاب است، معمولاً چند رنگ، نواری است. محیط شهر حدود سیزده هزار قدم است. اورانیوم-۲۳۵ نیمه عمر تقریباً ۷٫۱۳×۱۰۸ سال و اورانیوم-۲۳۴ نیمه عمر در حدود ۲٫۴۸×۱۰۵ دارند. این سنگ در رنگ سبز زیتونی یافت میشود و قدمت نسبتا بالایی دارد و در خاورمیانه از قدیم الایام مورد استفاده قرار میگرفته است. ناخالصی های موجود در سنگ ها نظیر سیلیس، میکا، اکسید آهن، گرافیت یا مواد آهکی عامل بوجود امدن رنگ های مختلف مرمریت شده است.

معادن آهن افغانستان بطور عموم دارای معیار بلند یعنی۴۷- ۶۲% میباشد که در جمله معادن کم مصرف پر کیفیت و کم نظیر شمرده میشود. آنها اعقاد دارند که تمام رنگ های رنگین کمان و آثار آن در بین سنگ های باقی مانده است و در هنگام درخشش این سنگ ها نیروی بی نظیری در محیط پراکنده می شود، یکی از این سنگ ها همان سنگ اوپال است. برلیان نیمهماه مکمل برلیانها یا سنگهای قیمتی است که به شکل مستطیل، بیضی یا کوسن تراش میخورند و وقتی در کنار این سنگها قرار میگیرند جلوه و درخشش آنها را چندبرابر میکنند.

این اسامی برتری آن نسبت به الماس طبیعی را از جنبههای مختلف تلقی میکرد؛ یعنی از نظر درخشش و جنبههای دیگری که تا حدودی هم خواستار قیمتهای بالاتر به ازای هر قیراط میشد. هم به موکا استون معروف است. به طور کلی نوع با کیفیت سنگهای الماس، زمرد سبز، یاقوت سرخ، یاقوت کبود و یا هرگونه کانی کمیابی به عنوان سنگهای قیمتی در صنعت جواهرات معروف می باشند. ابن سینا حکیم و دانشمند معروف ایرانی با اشراف به خواص درمانی سنگ ها برای درمان از سنگ های زینتی استفاده می کرد. احتمالاً به علت شفافیت ضعیفش است. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تبیان، سنگ صفرا، تجمع سفت و سخت شدهای از مایعات گوارشی است که میتواند در کیسه صفرا تشکیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید