دوغ هم از این قاعده مستثنا نیست

انواع نوشیدنیهای پروبیوتیک، شیر، پنیر، ماستهای مختلف و دوغ از جمله محصولات مفید در زمینه تأمین پروبیوتیک بدن هستند. انواع ماسکهای میوهای با ماسـت وجود دارد که در این مقاله امکان ارائه آنها نیست. همچنین ممکن است امکان دیگر، در سالهای اخیر بهبود نظارت بر کاربردهای مواد نگهدارنده در تولید مواد غذایی، منجر به حذف آنها در نمونههای دوغ سنتی شده باشد. با توجه به اینکه دوغ سنتی در ایران به طور گسترده مصرف میشود، پژوهشگران با انجام یک مطالعه سلامت دوغهای سنتی را از نظر آلودگی باکتریایی، شیمیایی و سمشناسی بررسی کردند. دوغ هایی سنتی خیلی بهتر از دوغ های صنعتی هستند بیشتر بدلیل احتمال آلودگی های میکروبی در بسته بندی آنها است. به نظرم زبان کرهای دستورش خیلی برای خارجیها سخت است. این ماده لبنی خوشمزه در مدیریت وزن بدن موثر است؛ به گونه ای که با دارا بودن پروتئین بالا همراه با کلسیم موجب افزایش سطوح انتشار هورمونهای کنترل کننده اشتها مثل پیتید YY و GLP-1 می شود همچنین بر اساس تحقیقات انجام یافته محققان به این نتیجه رسیده اند که خوردن ماست با وزن بدن، میزان چربی بدن و اندازه دور کمر خیلی کم مرتبط است. با این فایده ماست کالری بیشتری میسوزانید و در نتیجه کاهش وزن بیشتری خواهید داشت.

همچنین طعم کمی ترش را به دوغ می بخشد ، که نتیجه تخمیر باکتری ها به لاکتوز است. همچنین ماسـت به مقدار کمی توانایی لایه بردای هم دارد. هم چنین، محصولات لبنی مانند پنیر شامل کلسیم و پروتئین به عنوان بهترین منابع غذایی برای سلامت استخوان است. به همین ترتیب, پنیر شامل کلسیم زیادی برای تحریک انقباض است. 9. جسم سنگینی را به مدت 4 تا 5 ساعت روی پنیر قرار دهید تا آب آن کاملا خارج شود. خمیر بدست آمده را بطور یکسان به همه ی قسمت های پوست بمالید و به آرامی ماساژ دهید. برای حصول فواید ماست برای پوست به عنوان درمان کننده خارش باید آن را روی پوست و قسمتهایی که مد نظرتان هست به صورت مستقیم بریزید و شروع به ماساژ دادن کنید. یکی از خواص ماست این است که خاصیت مرطوبکنندگی پوست را دارد و میتواند در درمان خشکی مفید باشد. این کار با گذراندن ماسـت از صافی پارچهای حاصل میشود و معمولاً استفادههای مخصوصی در آشپزی و غذاخوری دارد. ۲. مصرف ماست به همراه وعده های غذایی حاوی انواع گوشت: این کار نیز موجب بیماریهای معده و روده میگردد.

یکی از فواید ماست این است که سرشار از پروتئین است و میتواند باعث درخشش در پوست به همراه رفع مشکلات آفتابسوختگی شود. خواص ماست یا بهتر است بگوییم فواید ماست بی شمار هستند؛ در این مقاله قصد داریم با معرفی این خاصیتها شما را به خوردن بیشتر این فرآورده لبنی ترغیب کنیم با جیمیتو همراه باشید. تاثیر مثبت آن، به شما آرامش و احساس گرما می دهد. تحقیقات نشان میدهند که افرادی که به صورت منظم ماست مصرف میکنند و آن را در رژیم غذایی خود جای دادهاند، افزایش برقراری ارتباط در سلولهای خاکستری مغز و غشای جلویی مغز (قسمت پیشانی) که روی قوه ادراک و شناخت ما تاثیر دارد، مشاهده شد. تحقیقات نشان میدهد افرادی که به صورت منظم روزانه حدود ۵۰۰ گرم ماسـت خوشمزه و ترش میخورند، تقریبا ۲۲ درصد بیشتر وزن کم میکنند و به طور باورنکردنی ۸۱ درصد بیشتر از کسانی که فقط کالری مصرفیشان را محدود میکنند، چربی شکمی از دست میدهند. در این تحقیق مشخص شد افرادی که دو تا سه وعده لبنیات کمچرب (یا بیشتر) مصرف میکردند، ۵۰ درصد کمتر در خطر ابتلا به فشار خون بالا قرار میگرفتند.

گازدار کردن این محصول بهصورت مصنوعی، عملی است که مورد تایید کدکس الیمانتاریوس (یک نهاد جهانی تدوینکننده استانداردهای غذا) هم قرار گرفته است. سپس آن را بخوبی هم بزنید. اسید لاکتیک موجود در ماسـت همانند لایهبردار وظیفه برداشتن لکههای پوستی را بر عهده میگیرد و موجب درخشان شدن پوست میشود. خواص سرشیر برای پوست صورت همانند خواص شیر شگفت انگیز می باشد زیرا سرشیر تمامی فواید شیر برای پوست را در خود جای داده است و تنها کمی چرب تر از شیر معمولی می باشد. علاوه بر این ، اسید لینولئیک کونژوگه که یکی از مهمترین ترکیبات تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است در صورت مصرف این محصول لبنی نسبت به قرص مفیدتر خواهد بود. پس از ۳۰ دقیقه با آب سرد صورت خود را بشویید. باکتری لاکتوباسیلوس خواص سلامتی فراوانی برای بدن انسان دارد و از این رو اروپاییان کوشیدند مصرف ماست را در سراسر اروپا گسترش دهند تا بتوانند از ماست در سفره غذایی همه مردم استفاده کنند. بعد از اینکه پنیر پارمسان را لای یک لایه کاغذ وکسدار مخصوص مواد غذایی قرار دادید، باید دور آن یک لایه فویل آلومینیومی ضخیم بپیچید، به نحوی که کاملا همه جای آن را بپوشاند.

دیدگاهتان را بنویسید