خواص و مضرات ماست ، 24 خاصیت ماست برای سلامتی و درمان بیماری

آن یک پیمانه ماست در واقع نقش باکتری زنده را بازی میکند. در یک کاسه، حدود یک پیمانه یا یک لیوان از شیر گرم را با ماستی که بیرون گذاشتهایم، خوب هم میزنیم. یکی دو بار شیر را در حال گرم شدن هم میزنیم تا ته نگیرد. مصرف بیش از حد پتاسیم یا فسفر، که هر دو در شیر به مقدار زیاد وجود دارد، می تواند به کسانی که کلیه های آنها کاملاً عملکردی ندارند آسیب بزنند. این حالت در افراد میان سال و کهنسال بیشتر رخ می دهد. بعد ماست را هم بزنیم تا حالت خامهایاش مشخص شود. این هم زدن مداوم شیر قبل از به جوش آمدن، برای درست کردن ماست خانگی خامه دار و غلیظ خیلی مهمه، چون باعث می شود مواد پروتئینی و چربی شیر در ته ظرف ته نشین نشود و بعد این مواد پروتئنی حالت خامه روی ماست ببندد. در این مرحله ظرف همچنان گرم است ولی بهتر است در یخچال تا سه ساعت بدون دست خوردن بماند.

این تمام سرمایهای است که باید داشته باشیم تا ماستبند خانه خودمان شویم و ماستهای تجاری رنگارنگ را با دهها ماده نگهدارنده و افزودنی و قوطیهای پلاستیکی به خانه نبریم. ماست یکی از سادهترین و زندهترین اتفاقهایی است که میتواند در خانه خودمان بیفتد. یکی از اشتباهاتی که در میان مردم رایج است این است که تصور می کنند اگر ماست کم چرب باشد حاوی کلسیم کمتر است این در حالی است که چنین ماستی فقط چربی اش کمتر است و موجب نمی شود که کلسترول یا تری گلیسیرید خون بالا رود تا در نتیجه آنزیم های کبدی نیز بالا رود. ماست یکی از سالم ترین و پر مصرفترین فرآوردههای غذایی تهیه شده از شیر میباشد و یک ماده غذایی بسیار مفید با ارزش غذایی بالا و خواص درمانی فراوان است. پنیر لاکتیکی علاوه بر سایر پنیرها غنی از پروتئین، کلسیم و فسفر می باشد علاوه بر آن به دلیل استفاده از باکتری های لاکتیکی جهت تخمیر شیرحاوی ویتامین های A و املاح معدنی با ارزش نیز است.

علاوه بر این، ویتامین هایی مانند ویتامین A، ویتامین D، ویتامین E، ویتامین K، ویتامین C، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، کولین، پانتوتنیک اسید، ویتامین B6، فولات و ویتامین B12 را میتوان در ماست پر چرب یافت. به طور خلاصه، اضافه کردن پنیر در منوی شما از بیماری های قلبی مانند عروق کرونر، اختلالات ریتم قلب، و بیماری های قلبی عروقی محافظت می کند. این روزها به سختی می­توان فراورده­های سنتی بدست آمده از شیر مانند پنیر کوزه­ای و خامه ی ترش را در میان انبوه گزینه­های مختلف ماست پیدا کرد. 4. پارچه نازکی را درون آبکش قرار داده و دلمه ها را در آن بریزید. برای درست کردن آب پنیر نیز نمک را به آب باقیمانده از شیر اضافه می کنیم و به خوبی آنرا هم می زنیم تا نمک به صورت کامل درون آب پنیر حل شود. از آنجا که پنیر منبع خوبی از کلسیم است، ممکن است مزایایی برای افرادی که رژیم لاغری دارند، داشته باشد. آیا مصرف ماست برای سلامت قلب مفید است؟ آیا میدانستید! یک فنجان ماست میتواند ۳۸ درصد از نیاز روزانه انسان به فسفر، ۱۸ درصد به پتاسیم و ۱۲ درصد به منیزیم را تأمین کند.

بهتر است پیش از شروع مثلا یک تا دو ساعت قبل از آماده کردن ماست، یک پیمانه ماست را از یخچال بیرون بگذاریم تا هم دمای محیط شود. ۳- حالا نوبت کار با آن یک پیمانه ماست کنار گذاشته شده است. اغلب افراد بر این باورند که خامه قنادی را فقط از سفیده تخممرغ تهیه میکنند، اما باید بدانید که خامههای قنادی حاوی 35 تا 38 درصد چربی لبنی یا غیرلبنی بوده و گاهی برای قوام بیشتر، محتوای چربی آن را به 40 درصد نیز میرسانند و هر چه خامه غلیظتر و قوام بیشتری داشته باشد پرچربتر است. وقتی با زبان مادری پرورش پیدا کردیم و ذهن ما میخواهد به اندیشه، هنر و فرهنگ بپردازد، آنجاست که ما به زبان بسیار پرطراوت فارسی احتیاج داریم تا برای هر قوم و لهجهای قابل ترجمه باشد. اینها نه توطئه دشمن است و نه زبان فارسی ما اینقدر ذلیل است که با رشد زبانهای محلی از یادها برود.

دیدگاهتان را بنویسید