جداول و نمودارها تقریبی است

شکل مقابل اجزای شیر برقی را نشان می دهد. تجمع این چربیها در رگهای خونی باعث کاهش جریان خون شده و خطر سکته قلبی را افزایش میدهد. به علاوه ، میزان بالای کلسیم موجود در ماست به سلول های چربی تان سیگنال میدهد که کورتیزول کمتری آزاد کنند و به این ترتیب روند کاهش وزن شما آسان تر میشود . ماست اسپار: این ماست از طردوغ به آن مخلوطی از نمک و دانههای گیاهان دارویی از قبیل: قلمفر (میخک) و شمبری (شنبلیله)، سیاه دانه و… خوردن بیش از حد نمک یکی از دلایل کلیدی فشار خون بالا است . با توجه به مطالعهی ارائه شده در جلسات علمی پژوهش فشار خون بالا در سال ۲۰۱۲ از انجمن قلب امریکا ، احتمال ابتلا به فشار خون بالا در افرادی که ماست بدون چربی به صورت روزانه خوردند ، در مقایسه با سایرین ۳۱ درصد کمتر بود . ماست خامهای (ماست یونانی) از مخلوط کردن شیر با خامه تهیه میشود تا میزان چربی شیر را به ۱۰ درصد برساند.

افرادی که ماست موسیر را به طور مرتب مصرف می کنند موهایشان دیرتر سفید شده و کمتر از ریزش مو رنج می برند. جالب است بدانید، مواد غذایی پروبیوتیک به افزایش سطح ایمنی بدن نیز کمک میکنند. پتاسیم موجود در ماست کمک به جذب و دفع سدیم از بدن کمک میکند . برای تهیه ماست در خانه میتوانید از شیر و مقدار کمی از ماستی که از بیرون خریدهاید، به جای باکتری استفاده کنید. از تمام انواع ماستهایی که امروزه در فروشگاهها موجود است ، سالمترین گزینه ، ماستی است که دارای ارگانیسمهای زنده و فعال است ( باکتریهای خوب ) است . اگر پس از انجام عمل تخمیر روی شیر، ماست به دست آمده را حرارت ندهیم تا باکتریهای موجود در آن کشته شوند، به عنوان ماستی که باکتری زنده و فعال داخلش وجود دارد به فروش رسیده و اغلب افراد عقیده دارند که این ماست، دارای ارزش غذایی بسیار بالایی است. وقتی به این دما رسید، به مدت دو دقیقه بگذارید روی حرارت بماند تا میکروبهای آن نابود شوند.

نصف فنجان (معادل ۱۲۰ میلی لیتر) ماست گرم به شیر اضافه نموده و روی ظرف را کاملاً به پوشانید. شمیم: ۱۹ سالگی برای تحصیل در دانشگاه توی اینترنت چند تا زبان را پیدا کردم؛ چون من به یادگیری زبانها علاقه داشتم و قبل از اینکه زبانها را پیدا کنم، اصلاً راجع به ایران نمیدانستم. 5. پنیر را قطعه قطعه کرده و در آب نمک 13% نگهداری کنید. توضیح آنکه اگر ماست آب انداخت و بره بره شد شیر زیاد داغ بوده و اگر ماست نبست شیر سرد بوده یا مایه ماست آن که همان دو قاشق است کم بوده یعنی در اندازهگیری شیر و ماست دقت نشده. نخست شیر را میجوشانیم میگذاریم کمی سرد شود به حدی که دست را نسوزاند نکته حساس حد گرمی شیر است که باید انگشت گرمی آن را کاملاً حس کند بدون آنکه انگشت را بسوزاند بعد قاشق ماست را از کنار ظرف داخل شیر میریزیم ظرف را آهسته تکان میدهیم تا شیر با ماست کمی مخلوط شود بدون آنکه آن را بهم بزنیم بعد بشقابی را روی دهانه ظرف میگذاریم و روی آن را با پارچه کلفتی مثل پتو میپوشانیم ۴ تا ۵ ساعت باید بماند تا ماست بسته شود و سرد شود بعد روی آن را باز کرده در جای خنکی میگذاریم تا کاملاً سرد شود.

تولیدکنندگان پنیر گیاهی با استفاده از دانههای آجیل در ابتدا این دانهها را به مدت 36 ساعت در آب خیس میکنند. در نهایت پنیر را برش زده و درون آب نمک قرار داده، سپس در یخچال نگهداری می کنیم. چطور در خانه سرشیر درست کنیم؟ به طور روزانه یک فنجان ماست کم چرب که دارای ارگانیسمهای فعال است بخورید تا معده تان تسکین بیابد و دستگاه گوارش تان خوب و درست کار کند . ماستها را معمولاًبه صورت شیرین و گاه به صورت ترش، و با طعمهای مختلف به فروش میرسانند. این باکتری، قند موجود در شیر را تجزیه نموده و اسید لاکتیک تولید میکند. برند KWC متناسب با سلیقه و نیاز مشتریان اقدام به تولید انواع مختلف شیرآلات آشپزخانه نموده است تا مشتریان به بهترین انواع شیرآلات در این زمینه دسترسی داشته باشند. حیواناتی که زمان حاملگی اشان به مدت زمان حاملگی انسان نزدیک تر است شیر مناسب تری تولید می کنند؛ بنابراین شیر گاو و گاومیش برای نوشیدن مناسب هستند و طبع معتدل دارند و نوشیدن آن به افراد سوداوی و بلغمی پیشنهاد می شود. طبع شیر گاومیش و شیر شتر گرم است.

دیدگاهتان را بنویسید