تمام خواص ، فواید و عوارض خوردن پنیر برای سلامت و زیبایی

شاید جالب به نظر برسد که مصرف پنیر باعث جلوگیری از بیماری دیابت می شود. مطالعات صورت گرفته نشان می دهد کسانی که دیابت نوع دوم دارند می توانند از ارگانیسم های موجود در ماست استفاده کنند. کسانی که می خواهند از دیابت نوع دوم در امان باشند بهتر است پنیر را در رژیم غذایی خود قرار دهند. پنیر حاوی نوعی پروتئین است که اثر مثبتی روی استخوانها و بافت مفاصل دارد و سهم زیادی در درمان بیماریهای تحلیل برنده “سیستم ماهیچهای” و اسکلتی دارد. خوردن مقدار کمی سرشیر در یک یا دو وعده صبحانه در هفته برای افراد سالم ضرری ندارد، اما از آنجاییکه هر ۱۰۰ گرم سرشیر ۵۹۶ کالری دارد و بخش عمده این کالری از چربی تامین میشود، مصرف بیش از اندازه این ماده غذایی نه تنها باعث اضافه وزن میشود، بلکه خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را نیز افزایش میدهد. تا چند سال پیش تنها دو یا سه نوع از انواع پنیر در بازار مصرف موجود بود ولی با تولید انواع مختلف پنیرها توسط واحدهای تولیدکننده، به تدریج مردم ایران نیز با انواع پنیرهای دیگر آشنا شدند.

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله درباره مصرف پنیر میفرمایند: پنیر بخورید چرا که خواب میآورد و غذا را هضم میکند. به همین علت بهتر است لبنیات دیگری نیز مانند شیر را شب و پیش از خواب مصرف کنید تا میزان جذب کلسیم آن را بالا ببرید. اگر می خواهید استرس خود را کم کنید بهتر است پنیر میل کنید. جالب است بدانید که ماست می تواند حتی برای سلامت دهان و دندان نیز بسیار موثر باشد ، ماست کم چرب برای جلوگیری از مشکلات لثه بسیار مفید است. باعث می شود تا از پوسیدگی دندان جلوگیری شود. تنظیم شدن متابولیسم بدن باعث جلوگیری از بروز چاقی در بدن می شود. مقدار حقیقی ویتامین پنیر بسیار گوناگون است و این امر بستگی به کیفیت شیری دارد که در تولید پنیر بکار برده می شود. اصول فرایند حرارتی دوغ: پس از اختلاط و تهیه دوغ، درصورتی که هدف تهیه دوغ گرماندیده باشد این مخلوط به بخش پرکنی فرستاده می شود و نیازی به فرایند حرارتی بعدی نیست. دوغ را از مخلوط کردن ماست با آب و نمک و دیگر مواد افزودنی از جمله اسانس نعنا و پونه تهیه میکنند. پنیر پیتزا انواع خاصی از پنیر است که در اثر حرارت روی غذای مورد نظر بخصوص پیتزا آب می شود، در عین حال، حالت کشداری پیدا می کند.

بعد از ورزش برای بازیابی بدن پروتئین انتخاب کاملتری نسبت به کربوهیدرات است، زیرا 9 نوع آمینواسید که بدن نمیتواند بسازد، اما عضلات برای ترمیم به آنها نیاز دارند را فراهم میکند. پنیر، یکی از محصولات با ارزش شیر است و دارای ارزش غذایی بسیار خوبی است زیرا از نیم لیتر شیر فقط می توان 56 گرم پنیر به دست آورد. هر تغییری که موجب کاهش رغبت مصرف کننده به استفاده از محصولات لبنی شود ، فساد نام دارد. خواص مرطوب کنندگی که در اسید لاکتیک ماست وجود دارد، ترک های کوچکی که روی پوست به وجود می آید را از بین می برد. ویتامین B۱۲، B۲، K، B۶ و روی از دیگر ارزشهای موجود در ماست به شمار میرود. میزان ویتامین A پنیر زیاد است به غیر از پنیرهایی که از نظر چربی فقیر هستند. در حال حاضر جامعه ایرانی دیگر با پنیرهایی که نام خارجی دارند بیگانه نیستند و این محصولات جایگاه مصرفی در رژیم غذایی روزانه مردم یافته اند. هنگامی که با سرماخوردگی مبارزه می کنید، باید از همه محصولات لبنی از جمله ماست دوری کنید. تحقیقات نشان می دهند مصرف روزانه سه وعده از محصولات لبنی، مثل دوغ، می تواند به نگهداری و قدرت توده استخوانی کمک نماید.

طریقه نگهداری انواع پنیر متفاوت است. پنیر را پس از تهیه، نمک زده و داخل محلول آب نمک یا خود آب پنیر به مدت سه تا چند ماه نگهداری می کنند. به گونهای که غلظت ویتامین A خامه با توجه به درصد چربی آن از 2 تا 12 برابر قابل افزایش است، اما میزان ویتامینهای محلول در آب نظیر ویتامینهای B،C و اسیدفولیک آن کمتر و در طول استریلیزاسیون نیز مقدار زیادی از ویتامین B12 آن تخریب میشود. روش تهیه پنیر به این صورت است که ابتدا شیر از ظریق کشت باکتری ها ترش یا اسیدی می شود. دوغ گازدار فراوردهای است که بعد از فراوری به روش اول به آن گاز کربنیک تزریق میشود. اسید لاکتیک موجود در ماست می تواند باعث تحریک تولید کلاژن شود،ماده ای که برای ترمیم سلول های آسیب دیده پوست بسیار مهم و ضروری است و نتایج آن نشان دهنده پوستی جوان و شاداب است. در صورت بروز آفتاب سوختگی مقداری ماست را روی پوست حساس آسیب دیده بمالید و تاثیر خنک کننده آن را خیلی زود احساس کنید. استفاده از مخلوط صاف و یکدست ماست و پاپایای خورد شده در طولانی مدت تاثیر بسیار مثبتی در از بین بردن موخره مو دارد.

دیدگاهتان را بنویسید