بالاخره شیر برای بدن مفید است یا مضر

حساسیت به کازئین، پروتئینی که در شیر یافت می شود، می تواند باعث بروز التهاب در سراسر بدن شده و علائمی مانند احتقان سینوسی، آکنه، بثورات پوستی و میگرن را ایجاد کند. حساسیت به دلیل واکنش ایمنی غیرطبیعی به عوامل محرک مانند پروتئین شیر، کازئین یا آب پنیر ایجاد می شود. سیستم ایمنی بدن هنگامی که در معرض ماده آلرژن قرار می گیرد، یک آنتی بادی آلرژیک، آنتی بادی ایمونوگلوبولین E (IgE) تولید می کند. کلسیم باعث می شود تا بدن در مقابل بیماری های مختلف نظیر سرطان ، ناراحتی آتریتی ، سردرد میگرنی ، سندروم پیشاقاعدگی حفظ شود. دو سویه لاکتوباسیلوس و لاکتوکوکوس ازجمله باکتری های موثر در این زمینه هستند، همچنینبرخی از مخمرها نیز همچون دباریومایسس هانسنی و یاروویا لیپولیتیکا تاثیرات مثبتی از طریق فعالیت هایپروتئولیتیکی و لیپولیکی در این جهت دارند که با استارترهای اسید لاکتیک نیز زیست سازگار می باشند. در گذشته بهبود عطر و طعم، به صورت سنتی و از طریق افزودن مایه آغازگر حاصلاز پنیرهای رسیده قبلی که از کیفیت خوبی برخوردار بودند انجام می گرفت اما در سال های اخیر پیشرفت هایبیوتکنولوژیک خوبی همچون استارترهای کمکی یا الحاقی، آنزیم های اگزوژنیک و درجه حرارت/فشار بالای شیر پنیرسازی در زمینه اصلاح عطر و طعم پنیر همراه با افزایش سرعت رسیدن آن صورت گرفته که هزینه های تولید را نیزبه حداقل رسانده اند.

سپس با اضافه شدن آنزیم مایه پنیر (Rennet) یا یک جایگزین (مانند اسید استیک یا سرکه) دلمه میشود و شیر بستهشده و آب پنیر بهدست میآید. مرحله بعد این است که آستین هایتان را بالا بزنید و ماست را آنقدر هم بزنید تا از کت و کول بیفتید حالا دو برابر ماست،آب به آن ببندید و نمکش را هم به نسبت نمک خودتان و یا حتی به نسبت عکس آن اضافه کنید،از نظر سرویس آشپزی نشریه این یعنی به میزان دلخواه. است. اگر بخواهیم اندازه (شعاع) این گوی طلایی را دو برابر کنیم، به چه مقدار طلای اضافه نیاز داریم؟ اگر علاقه به مصرف دوغهای گازدار دارید، ترجیحا از دوغهایی استفاده کنید که به شکل طبیعی گازدار شده باشد. این نوع از پنیر که گاهی از شیر گاو یا شیر مخلوط گاو و گوسفند تولید میشود دارای رنگ متمایل به زرد، کیفیت پایین، نرم و سفت بودن نامتعادل و دارای حبابهای بسیار ریز و اسفنجی شکل است. پنیر را از دَلَمَهشدن شیر، معمولاً شیر گاو، گاومیش، شتر، بز و گوسفند تهیه میکنند. حالا دیگر خیالتان راحت است که مایه سالم و مفید ماست تهیه کرده اید؛ پس برای دفعات بعدی از این ماست به عنوان مایه ماست استفاده کنید.

در این روش، ابتدا شیر و آب را با هم مخلوط کرده و یک لیوان از این ترکیب را جدا نمایید و کنار بگذارید. در این هنگام آنزیم موجود در شکم خشک شده بز به همراه گرمای نور آفتاب بر شیر اثر کرده و باعث دلمه شدن آن میشود و آن را تبدیل به شیر بسته شده به همراه مایع پنیر میکند. همچنین با استفاده از ماست به عنوان پماد بر روی پوست مانند زیر چشم از تیرگی آن محل بکاهید. پنیرهای با رطوبت متوسط (۳۴ تا ۴۵ درصد) شامل پنیر ادام، پنیر سفید فتا، پنیر سوئیس، پنیر چدار، پنیر گودا و پنیر لیقوان است. از جمله عوامل تأثیرگذار بر کیفیت پنیر لیقوان میتوان به شرایط آب و هوایی محل تولید شیر، شرایط آب و هوایی محل فرآوری و تبدیل شیر گوسفندی به پنیر لیقوان، کیفیت ابزار و تجهیزات نصب شده واحد تولیدی و از همه مهم تر بافت گیاهی چراگاههای دامهای تولیدکننده شیر را میتوان نام برد. این نوع شیر گاهی جهت برخورداری از آب معدنی و شرایط آب و هوایی دره لیقوان جهت تبدیل به پنیر، به لیقوان منتقل میشود. این پنیر ها در روستای لیقوان واقع در دامنه شمالی سهند از توابع شهر تبریز ایران تهیه میشود.

پنیر سوپر لیقوان پنیری حاصل شده از شیر خالص گوسفندی تولید شده در چراگاههای خود رو وگیاهان وحشی کوهستان سهند لیقوان است، آب مورد استفاده جهت تولید این پنیر از چشمههای سرشار و معدنی لیقوان و بدون کمترین آهک و نمکها و رسوبها است. در نظر داشته باشید که شیر دوش حمام استاندارد، حتماً دارای گارانتی و ضمانتنامه معتبر است، چرا که تولید کننده آن به کیفیت محصول خود اطمینان دارد و مسئولیت مشکلات احتمالی را می پذیرد. کسانی که فشار خون بالا دارند با مصرف شیر می توانند فشار خون خود را کنترل کنند. ستاره | سرویس آشپزی – ماست و موسیر را به راحتی میتوان در منزل تهیه کرد به خصوص اگر اهل درست کردن ماست خانگی هستید میتوانید ماستی را که آماده کردهاید با موسیر طعمدار کنید. چون ماست خانگی کاملاً سالم است و برخلاف ماست های بیرونی اصلاً مواد افزودنی ندارد و همچنین تهیه ماست توسط خودمان در خانه، خیلی به صرفهتر است. • لوسیون ها و شامپوهایی که برای این کار وجود دارند تنها مواد شیمیایی زیادی را به موهای ما تحمیل می کنند که این در مورد ماست صدق نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید