اوزون برون(ترکی = دماغ دراز)- ماهی استخوانی

اسکات ها ماهیان همه چیز خواری می باشند که در آب های شور و تلخ زندگی می کنند ، بنابراین باید با روش تغذیه آن ها آشنا باشید. ماهی ها به صورت دسته جمعی در کناری از تانک یا به صورت دسته جمعی شنا می کنند بهترین غذایی که می توان به آنها داد آرتمیا است که باید روز قبل از شنای آزاد همه بچه ماهی ها که می توانید از شنا کردن یکی دو تا از ماهی ها که زودتر اقدام به شنای آزاد می کنند و همچنین خالی شدن قسمت نارنجی زیر شکم بجه ماهی متوجه شوید آماده شده باشد که در قسمت مقالات طریقه آماده کردن آن نوشته شده است سپس مقدار بسیار کم یعنی حدود سر قاشق چای خوری به آنها دو بار در روز داده شود تا ماهی ها کم کم رشد کنند دقت داشته باشید که عوض کردن آب به صورت روزانه یا یک روز درمیان به مقدار 20 درصد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد همچنین سیفون کردن غذا های مانده و نخورده شده.

اما برای این کار لازم است که برنامه تکثیر بسیار پر محصولی داشته باشید. پس اگر تخم ها را از مبخرن تکثیر به ظرف دیگری جا به جا کردید. تخم ریزی کنند. بیشتر است زیرا اسکارها معمولا علاقه زیادی به تخم ریزی در کف شیشه ای آکواریوم ندارند.تردیدی نداشته باشيد که والدین از برداشته شدن تخم هایشان ناراحت خواهند شد . اما نوزاد ماهیان تخم گذار پر زاد و ولدی مانند گورامیهای آبی هم اگر چند هفته ای به آنها وقت داده شود تا رشد کنند و سپس به مصرف اسکارها برسند.

تابه یک تخته سنگ صاف یا به شیشه کف برسند ازماه پانزدهم به بعد چند تخته سنگ به ابعاد 35×35 سانتیمتر را در کف آکواریوم قرار بدهید.حرکات اسکارهایتان را زیر نظر بگیرید همانطور که در مبحثهای گذشته توضیح دادم. 4. بعد از اینکه ماهی طعمدار شد، میتوانید آن را کباب کرده و نوش جان کنید. ماهی اسکات یکی از ساکنان این نوع آب هاست که به آکواریوم های سرتاسر جهان راه پیدا کرده است. پس چاره ای ندارید جز اینکه جایگزینی برای آن پیدا کنید.

1. برای طبخ این غذا هر ماهی ای را می توانید انتخاب کنید ولی ماهی سنگسر، صبور و سفید جز بهترین ها هستند. چندان ناراحت نشوید اگر چه نسبت تبدیل یک ماهی جوان به ازای هر ۲۰ تخم به ندرت یک تکثیر کننده حرفه ای یا حتی تکثیردهندگان اسکار دلیلی برای خجالت کشیدن وجود ندارد. از دیگر ویژگیهای این ماهی وجود آلت تناسلی در ماهیان نر و همچنین کوچکتر بودن جثه نر است. وجود اسیدهای چرب «امگا۳» درخاویار مانع از افزایش کلسترول خون و به دنبال آن باعث پیشگیری از ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی میشود.

ماهی قزل آلا سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است. به هر حال بازهم تشخیص دهنده ممکن است گاهی دچار اشتباه شود. ممکن است بازار خیلی خوبی داشته باشید و یا اصلا نتوانید ماهی های خود را به فروش برسانید. تعداد بچه ماهی های که برای فروش یا مبادله خواهید داشت بیشک به این نکته ربط دارد که تا چه حد در جلوگیری و کاهش عوامل عمده مرگ و میر که بخش عمده اسکار های نوزاد را از بین می برند موفق بودهاید. اسکار یک ماهی پر اشتها محسوب می شود و روزانه به غذای زیادی نیاز دارد.

از آنجایی که ماهی اسکات ماهی آب شور است، نیاز به شرایط نگهداری خاصی دارد. به همين دليل كوچكي، خاويار اين ماهي از گونههاي ديگر هم ارزانتر است، اما گوشت لذيذي دارد و بسياري به خوردن كباب اوزونبرون علاقه دارند. کوریدوراس: پنجمین مورد از ماهی آکواریومی در مجله جوان ایرانی برای مبتدیان، کاهی Corydoras نام دارد که که در کف آکواریوم شما زندگی میکنند. شرایط کلی که باید برای نگهداری ماهی اسکار در نظر بگیرید این است که به ازای هر 2.5 سانتیمتر طول بدن ماهی البته با صرف نظر از طول دم، باید 10 لیتر آب در مخزن داشته باشید.

آنها به دستی که در حال برداشتن تخم ها است حمله خواهند کرد و از فقدان آنها افسرده خواهند شد . آنها دوست دارند در گروه باشند، بنابراین هر چه گروه بزرگتر باشد، شادتر خواهند بود. چه نر و چه ماده از فرزندان خود به طور یکسان مراقبت میکنند و شرایط زیستی را برای فرزندان خود آسان میکنند. بنابراین بیشتر آکواریوم دارانی که به آرتمیاهای تازه از تخم در آمده برای تغذیه ماهیان خود نیاز دارند از ظروف دهان گشاد استفاده میکنند. این که سایر آکواریوم داران منطقه شما تا چه حد در تکثیر اسکارها موفق باشند. پیشاپیش مشخص نمایید که اصولا قصد نگهداشتن چه تعداد از بچه ماهی ها را دارید.

اسحاقی گفت: در دو سال گذشته جهشی بزرگ در تکثیر و بازسازی آزادماهیان دریای خزر اتفاق افتاده است و امسال نیز تعداد بچه ماهیانی که تکثیر و رهاسازی میشوند بیشتر از پارسال خواهد بود. شما می توانید بچه ماهی ها را ببینید که آرتمیاها را می بلعند و شکم آنها در نتیجه یک تغذیه خوب انباشته شده است . بخت با او یار بوده و در غیر این صورت همه چیز به پایان رسیده است.

در غیر اینصورت ماهیان اسکار در زمان معمولی خود از تخم بیرون می آیند. در مدت زمان ۳ ماه به طول ۴ سانتی متری خواهند رسید و در این زمان است. زمان غذا دادن به آنها فرا رسیده است . می توانید به استثنا موارد نادر ، دادن نوزاد آرتمیا به آنها را متوقف نمایید . غذا دادن به نوزادان یکی از مراحل بحرانی و تعیین کننده در تکثیر و پرورش ماهیان آکواریومی است. اگر کف مخزنتان دارای ماسه و تکه سنگ است و می خواهید بدون حضور والدین نوزادان را به دنیا بیاورید. همه ماهی های نوزاد را از دست خواهید داد .

تعدادی از نوزادان را از دست خواهید داد . باز هم تعداد زیادی از بچه ماهی ها خواهند مرد و تعدادی نیز برای پرورش باقی خواهند ماند. اگر شما کار را با ماهیان مولد خود آغاز نموده اید و فضای کافی برای نگهداری و بزرگ نمودن تعدادی از بچه ها تا مرحله بلوغ را دارا می باشید ، فکر خوبی است اگر چند تا از آنها را نگهداری نمایید زیرا به ندرت ممکن است که فروش ماهی های بالغ زیبا با مشکل مواجه شود . تعداد زیادی از بچه های والدین که برای نخستین بار تولید مثل می کند خواهد مرد بنابراین اگر از میان ۵۰۰ عدد تخم تنها توانستید ۲۵ بچه ماهی را تا اندازه مناسب برای فروش پرورش دهید.

تعداد زیادی تخم با شما همکاری خواهند نمود. • ژنتیک: تعداد کروموزومهای دیپلوئید/زیگوتیک (2n) برابر 118-118 و تعداد کروموزومهای هاپلوئید/گامتیک (n) هم 59 گزارش شده است. بهترین دما برای اسکار 30 درجه است اما زمانیکه میخواهید اسکارهای مولدتان به تخمریزی بپردازند. بنابر این باید دمای مناسب جهت نگهداری از آن ها ۲۲ الی ۲۸ درجه سانتی گراد، PH هفت الی هشت و نیم و سختی آب ۸ الی ۱۸ را مد نظر داشته باشید. باید دمای مناسب جهت نگهداری از آن ها ۲۲ الی ۲۸ درجه سانتی گراد باشد. معمولاً ( 1/0 % ) رنگ آب باید آبی آسمانی شود بنابراین بهتر است دارو را قطره قطره اضافه کنید و رنگ آب زیاد آبی پررنگ نشود دارو باعث جلوگیری از رشد و حمله قارچها به تخمها خواهد شد.

البته حتما باید این کار طی چندین روز و به صورت تدریجی انجام بگیرد. و برای این کار به تنها چیزی که نیاز دارید پول است . PH آب مناسب برای این ماهی حدود 7.5 تا 7.8 است. اسکارهای جوان می توانند تا مدت ها پس از این که رشد کرده و از حالت نوزادی خارج شدند. آن ها به طور کلی نسبت به هر نوع ماهی تازه واردی که به آب اضافه می گردد حساس هستند و حالت تهاجمی به خود خواهند گرفت ، اما به مرور زمان به ماهی جدید عادت کرده و دیگر آن رفتار خشن را در مقابل آن ماهی تازه وارد ندارند .

در شرایط کنونی که زندگی با فشارهای روحی و استرس فراوان همراه است، ضروریست سلامت روح و روان نیز مد نظر قرار گیرد. بس بنابراین به این دلیل خاطرنشان کردم که یکروز به تخمریزی مانده آب مولدها با آب سبک عوض شود. از عمری معادل ۳۰ سال بر خوردار است، سبک وزن است و از تعدد کمی هم بهره میبرد. زیرا اندازه آنها در زمان تولد بزرگ تر است. استفاده از گیاهان آبزی در آکواریوم میتواند در این خصوص بسیار موثر باشد چراکه گیاهان آبزی یون آمونیوم NH۴ راجذب مینمایند، در نتیجه ما به تعویض آب کمتری نیاز خواهیم داشت.

اما تولید مقدار آرتمیایی که ماهی ها برای رشد واقعی خود پس از آن که وارد مرحله ۲ سانتی متری شدند به آن نیاز دارند. فرم جنوبی دیرتر بالغ شده و زمان تولیدمثل آن متفاوت است و میزان رشد و هماوری آن هم کمتر است. با توجه به ساکن بودن ماهی اسکار در آب های کم تلاطم در شرایط طبیعی، بهتر است که جریان ایجاد شده توسط فیلتر به نحوی کنترل گردد و یا از فیلتر های ابری (اسفنجی) بزرگ استفاده شود. این سنگها برای تخمریزی ماهیها گذاشته می شوند و طناب برای بالا کشیدن آنها به منظور کنترل تخمریزی است.

یک وعده ۱۰۰ گرمی قزلآلا حاوی 2 گرم چربی اشباع، 20 گرم پروتئین و 120 کالری است. حتما با یک یا چند قطعه سنگ مرمر یا کاشی آن سطح راپوشش دهید. پاکسازی سطح توسط هردوماهی انجام میگیرد اما اسکارماده به نظافت وپاکسازی بیشتری میپردازد. این مرحله از طریق فرایند اسمولتیفیکیشن انجام میگیرد. اسپورهای قارچی به طور طبیعی در مخازن ماهی جمع می شوند، اما این اسپور ها ممکن است برای ماهی های بیمار، استرس یا آسیب دیده خطرناک باشند. یک آکواریوم 250تا 350لیتری لازم است .کف آکواریوم را باشن پوشش دهید و بهتراست یک بیوفیلتر ویک فیلتر اکسترنال توامان به تصفیه آب بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید