الماس سیاه چیست؟

در این نوع سنگ که کاملا ً توسط بازار شناخته شده است، ازسنگهای آهکی تا ماسه سنگها قرار دارند. در هر حال اکنون که بحث بر سر این درۀ زیبا و شاداب است، بی جهت نیست که اندکی به زیبایی های طبیعی آن پرداخت و از چشمه ساران سرد و زیبای مردان خانش حرفی گفت و اندکی به دریا های مست پارنده و مناظر طبیعی اش اشاره کرد. حال که سخن بر سر درۀ زیبا و تماشایی پنجشیر و مناظر طبیعی آن است، آنهم از دره یی که حماسه های مجاهدان و مقاومت شیر مردان دیروزی اش به اسطورۀ روزگار بدل شده است و گواۀ آشکار بر ماندگاری این درۀ قشنگ و سرفرازی و شکوهمندی باشنده گانش می باشد.

در اثر نسبت دادن جشنهای ایران به این و آن، معنای جشن، به کلی مسخ و مثله ساخته شده است، و همین، علت اصلی از بین رفتن جشنهای ایران بوده است. باشد، سیمرغ است، چون سیمرغ خدای گرمی است و گرم، نه تنها همان غرم (بز کوهی) است، بلکه رنگین کمان نیز هست که هر دو خود سیمرغ اند. ۷- نباید اجازه دهید بین زمان های سنگ پا کشیدن زیاد فاصله بیفتد، چون هر بار که پوست پا ضخیم شود، سنگپا کشیدن به زمان بیشتری نیاز دارد و لطافت پا را از بین می برد. نمک بیش از حد در خون باعث میشود که گردهها مایعات بیشتری را ذخیره کنند و همچنین میتواند تعادل سدیم و پتاسیم در کلیه ها را تغییر داده و عملکرد کلی این ارگان را کاهش دهد.

هرچه الماس شکل مستطیلتری داشته باشد، درصد عمق بیشتری نیاز دارد تا حداکثر درخشش و تقارن را داشته باشد. با درصد خلوص مورد نیاز بدست آید. این نوع سنگ آتشفشانی زمینی می تواند برای ایجاد انواع دستور العمل های بدن و حمام عالی مورد استفاده قرار گیرد. هنگامی که توپاز زیر بالش قرار می گیرد کابوس ها را از بین برد و به خوابگردی افراد پایان میدهد. اُفیولیت (ophiolite) یا مارسَنگ بخشی از پوسته اقیانوسی کره زمین و گوشته بالایی زمین در زیر پوسته است که درپی فشار به سوی بالا آمده و از آب دریاها بیرون جستهاست. در این روش شمع آب شده که دمای آن دو درجه از دمای بدن شما گرمتر است روی قسمتهای مختلف بدن ریخته شده و حرکات ملایمی همانند ماساژ سوئدی روی پوست اعمال میشود.

بهترین روش استفاده از سنگ یشم چیست؟ یشم سبز یک نوع ماده معدنی است و دارای رنگهای گوناگون از جمله سبز، زرد کمرنگ، سفید، بنفش و قرمز است. و جلای شیشهای داشته و به رنگ های زرد ، صورتی ، زرد روشن ، مایل به آبی، سبز و بیرنگ دیده میشود. زمرد، پس از الماس و یاقوت، سومین کانی قیمتی جهان بوده و رنگ سبز آن، آرامش­بخش­ترین رنگ در چشم انسان می­باشد. مولداویت شیشه طبیعی و یک شبه کانی به رنگ سبز زیتونی است که در اثر حرارت ضربه ناشی از شهابسنگ به زمین تشکیل شده است. کانی های تشکیل دهنده ی گرانیت شکل مشخصی دارند (به جزء کوارتز).

از جمله جغرافیه نویسان عرب تنها یعقوبی “بنجهار” ابن خرداد “بنجار” و ابن فقیه “فنجهیر” دکر کرده اند؛ ولی مولفان و جغرافیه نویسان خراسان در همهٔ مواردی که از پنجشیر ذکری کردهاند نام آن را به شکل پنجهیر ضبط نمودهاند. در هردوی این گنجینۀ بزرگ جغرافیای امروزی افغانستان به نام “آریاوند” یاد شده است. آری تنها یک دره نه؛ بلکه دره تنگی که روزگاری در قلب جغرافیای آن نبض تاریخ می جنبید و چون کویری تفتیده جغرافیایی بود، بر صورت تاریخ که گویی داشت، حوادث منطقه و جهان در سینۀ آن زبانه می کشیدند. با توجه به به شکل افتادۀ جغرافیای و نمای طبیعی این ولایت زیبا خودنمایی دارند و به آن زیب و زینتی خاصی بخشیده اند و دریا های دره های زیبای آن بویژه دریای تاواخ، دریای پیاوشت، دریای سه دهه ( کوئت، کنده و کرواشی)، دریای خروشان مست پارنده، دریای شابه و دریا های دیگر به شمول دریای شتل در سراسر این درهء زیبا پس از سرسبز سازی روستا های آن به دریای پنجشیر سرازیر می شوند که پیچ و خم دره ها، چشمه ساران سرد و آب گوارایش با مناظر طبیعی و دل انگیز آن هر کدام ناخن بر دل می زنند و به این ولایت زیبا آب و هوای شگفت انگیز و تماشایی بخشیده اند.

پنجشیر از طرف شمال متصل است به خوست فرنگ و ولایت تخار و اندراب در ولایت بغلان واز طرف جنوب به نجراب سنجن و در نامه و ریزه کوهستان ولایت کاپیسا واز جانب مشرق و شمالشرق به نورستان و بدخشان واز طرف غرب به شتل احاطهاست. این ولایت دارای شش ولسوالی چون؛ ولسوالی حصۀ اول مرکز آن خنج، ولسوالی حصۀ دوم مرکز آن کرامان، ولسوالی حصۀ سوم مرکز آن رخه، ولسوالی حصۀ چهارم مرکز آن عنابه، ولسوالی پریان مرکز آن نودانگ و ولسوالی شتل مرکز آن ده کلان می باشد.

هم چنین در صورت نیاز به سنگ شکن در حین بارداری گزینه انتخابی، سنگ شکن درون اندامی می باشد (سنگ شکن برون اندامی دارای آثار سوء بر جنین بوده و حین بارداری نباید استفاده شود). سنگ شکن میتواند بصورت برون اندامی (گزینه ارجح در سنگ های کلیه و سنگ های قسمت فوقانی حالب) یا به صورت اندوسکوپیک و درون اندامی (گزینه ارجح در سنگ های قسمت تحتانی حالب) باشد. درمان میتواند به صورت طبی (درمان داوریی)، سنگ شکن برون اندامی (ESWL)، سنگ شکن درون اندمی (TUL) و در موارد بسیار نادر جراحی لاپاراسکوپی یا جراحی باز باشد.

جشن نوروز و جشن سده و جشن مهرگان و سایر جشنهای ایران همه به سیمرغ باز می گردند. این جریان در داستان ارمائیل و گرمائیل در شاهنامه باز تابیده شده است. البته ممكن است گفته شود كه بسیاری از سایر سنگهای نفوذی با بافت گرانیتوئیدی و انواع گنایس از نظر جذب آب . البته که الماسهای سیاه هم سنگ الماس هستند اما مانند الماس سفید یا الماسهای رنگی دیگر پرطرفدار و خواستنی نیستند. این درۀ زیبا که در واقع از دره های زیادی تشکیل شده و مجمع الجزایری از دره های گوناگون می باشد که در دل یک درۀ طولانی آرام گرفته اند و در کوهپایه های مغرور شاداب هندوکش قامت آرایی کرده اند.

پنجشیر یکى از ولایات جدید ایجاد شده در کشور است ، این ولایت به فاصله 120 کیلومتری به طرف شمالشرق کابل در بین دو شاخه جنوبی هندوکش، از شمالشرق به جنوب غرب موازی به امتداد هندوکش واقع است و درههای فرعی آن از شمال به جنوب و از جنوب به شمال امتداد داشته وبه دره عمومی پنجشیر وصل می شود. بطور کلی احتمال دفع سنگ های حالب توسط درمان دارویی، در سنگ هایی با اندازه کمتر از ۵ میلی متر و واقع در قسمت تحتانی حالب، ۹۰ % به بالا می باشد، در حالیکه احتمال دفع سنگ های بزرگتر از mm 10 و واقع در قسمت ابتدایی حالب، تنها ۱۰ % می باشد.

دفع سنگ ۱۴ میلی متری ؟ مسأله مهم ادراری است که دفع میشود. عرض این دره اندازههای مختلفی دارد که بدون وسایل و وسایط فنی تعیین شده نمیتواند. و گرفتن جشن های پیشین ایران، بدون دانستن معنا و فلسفه وجودیشان، جانی به کسی نخواهد بخشید و اثری در نیرومند سازی “خود باشی ایرانی “نخواهد داشت. روش تصویربرداری انتخابی برای تشخیص سنگ حالب ، سیتیاسکن شکم و لگن (بدون تزریق ماده حاجب) میباشد. در صورت نیاز آن را بجوشانید: اگر سنگ پای شما با روش های معمول تمیز نشد آن را داخل یک ظرف آب قرار دهید و در حرارت به مدت پنج دقیقه بجوشانید تا آلودگی های آن از بین برود.

طول آن از دالان سنگ تا پای کوتل انجمن زیاده از 125 کیلومتر است. بایک تماس ساده می توان بهترین وبا کیفیت ترین سنگ پای قزوین را از طریق شرکت پارس پوکه بدست آورید. با توجه به این تحقیقات، پلیساکاریدهای جدا شده از گرده گل براسیکا ناپوس، رشد تومور بدخیم 180 و B16 در موشهای مبتلا به سرطان پوست را متوقف کردهاند و همچنین پلیساکاریدهای بدست آمده از گرده گل رزا روگوسا، اثرات ضدتکثیری قابل توجهی در سلولهای سرطان کولون را نشان دادند. زخم معده را درمان میکند. در مواقع نادر برخی سنگها در صورت عدم درمان باعث ازکارافتادن کلیهها میشوند.

از عوامل مؤثر بر شیوه انتخاب درمان می توان از اندازه و محل سنگ، وجود یا عدم وجود انسداد در مسیر و هم چنین جنس سنگ نام برد. کربونادو که از حضور میکرو الماس هایی ( با اندازه کمتر 20 میلیونم متر)، عدم مواد دیگه در اعماق جبه زمین، مثل دیگر الماس ها است دارای وجود ناچیزی از نیتروژن و هیدروژن و asbornite که فقط در شهاب سنگها یافت میشود. علت هم این است که جشن ساز در فرهنگ ایران، فقط و فقط سیمرغ بوده است. فرانک واژه &&&در اوستا است که به معنای مردم نافرمان و اصل سرکش است.

“جزایر قناری” را در متنهای فارسی میانه “جاودان کَثگ مینامیدند که به معنای شهر جاودان است. این ولایت 300،000 تن جمعیت دارد که 146،100 تن از آنان یکجانشین هستند تاجکها ، هزارهها ، پشه ایها ، نورستانیها و پشتونهای غلزایی از باشندگان این ولایت هستند زبان فارسی ، زبان غالب این ولایت است. ابن بطوطه سیاح عرب هیر را در زبان سانسکریت به معنی کوه ترجمه کرده و پنج هیر را مآخذ از پنج کوه میداند و چنین نوشته است”بجایی رسیدیم که پنجهیر نام داشت هیر به معنی کوهاست و پنجهیر یعنی پنج کوه. پس از ظهور اسلام و ترجمه کتابهای پهلوی به زبان عربی، این اصطلاح نیز به گونه “جزایر خالدات” به عربی ترجمه شد.

به همین گونه لسترنج انگلیسی نوشته است:”پنجشیر در دورهٔ صفاریان یکی از مراکز ضرب سکهٔ این دولت بود(لسترنج، ۳۵۰). “بازورث” انگلیسی چنین نوشته :”در ۲۵۶ق/۸۷۰م یعقوب لیث به شرق خراسان تاخت و با پیروزیهایی که در هندوکش به دست آورد، درهٔ پنجشیر و کانهای نقرهٔ آن به قلمرو او افزوده شد(بازورث، ۱۱۱). بیهقی نوشته است:” امير از آنجا ( باغ خواجه علي ميکائيل ) برداشت بسعادت و خرمي با نشاط و شراب و شکار ميرفت ميزبان بر ميزبان : به خلم و به پيروز، و نخجير.( ظ: بنجهير: حاشيه مصحح ) و به بدخشان . این دستگاه به آرامی پوست مرده و پینه های مرده پاهای شما را بر می دارد و باعث جلوگیری از پوسیدگی و بوی بد پا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید