از سنگ زمرد چه می دانید؟

همین انتخاب باعث شد که کتاب مینیمال او جایزه ی گنکور را در سال ۲۰۰۸ از آن خود کند، برترین جایزه ی ادبی فرانسه. زمانی که بمباران به طور موقت متوقف می شود، زن شروع به صحبت می کند، به سمت شوهرش که ظاهرا در کماست خم می شود و می پرسد «صدای مرا می شنوی؟ با این حال علائم سنگ کیسه صفرا زمانی نمود مییابند که سنگ به طور موقت یکی از مجراهای صفراوی را مسدود کند.

حتی در صمیمی ترین روابط هم این تنها یک سوال ساده نیست و زمانی پرسیده می شود که مشخص می شود زن نسبت به شرایط شوهرش کاملا مطمئن نیست- اگرچه بدنش بی حرکت است اما چشمانش به طرز گیج کننده ای باز هستند- سئوالی که به معنای سکوت اجباری او به عنوان یک زن افغان است. در حالی که این فلز خود رادیواکتیو است، چگالی بالای آن سبب میشود، نسبت به سرب در متوقف کردن اشعه از منابع قوی مثل رادیم، موثرتر باشد. این نوع چیدمان فصلی، تأکید بر تجمع شخصیتها در آینهی احمدآقا و حضور احمدآقا به عنوان نویسندهی اثر است که این نیز نوعی شمایلگونگی است که تکثر و سلطهی شخصیت احمدآقا نسبت به سایر شخصیتها را به نمایش میگذارد.

این سنگ سرشار از شادی و نشاط است و شخص را از آسیب های انرژی های حوزه احساسی توسط افراد دیگر مصون می دارد. این گوهر به شخص هنر قدردانی را یاد می دهد. توپاز سفید ابزاری عالی برای بهبود عزت نفس شما است و به شما کمک میکند هر تجربه مثبتی که داشتهاید را به یاد بیاورید و اجازه دهید این خاطرات در آگاهی شما سرازیر شوند. او در پاسخ به سوال میگوید: شما چه کار به این کارها داری الان که مال من است.

همه شما نوشیدنی شیر و عسل را در میان وعدههای خود بارها نوش جان کردهاید؛ نوشیدنی که خواص بیاندازه آن انرژی و رمق از دست رفته سلولهای بدن را به شما بازمیگرداند. این سنگ باعث تحریک انرژی های خلاقیت، صلح اظهار وجود و قدرت جنسی می شود. پس از انتشار این مطالعه مشخص شد که این سنگ الماس لونسدالیت نیست و در واقع آلومینا است. با این حال ، این تعریف امروزه به شدت توسط دانشمندان مورد بحث قرار گرفته است: Németh و دیگران. در واقع، این یکی از تجربیاتی بود که تا به حال داشتم.

گزارش برنامه توسعه سازمان ملل متحد نیز نشان میدهد که سنگهای قیمتی افغانستان، قبل از تراش دارای ارزش مجموعی سالانه پنج میلیون دالر است و این ارزش، میتواند بعد از استفاده فنی و روشهای مناسب استخراج، به مرز صد و شصت میلیون دالر در سال افزایش مییابد. البته این تست تخریبی هست و به هیچ وجه انجام ندهید زیرا فشار روی لبه فست نگین الماس میتواند آن را لب پر کند. فلز اورانیوم به عنوان اهداف پرتو ایکس در تولید پرتو ایکس پر انرژی، استفاده میشود. روش جداسازی ایزوتوپ لیزر مولکولی از یک پرتو لیزری با انرژی معین برای قطع پیوند بین اورانیوم-۲۳۵ و فلوئور استفاده میکند.

میزان گاز هگزافلوراید اورانیوم شامل اورانیوم 235 ای که در این روش از یک واحد جداسازی بدست می آید به مراتب بیشتر از مقداری است که در روش قبلی (Gaseous Diffusion) بدست می آید، به همین علت است که امروزه در بیشتر نقاط جهان برای غنی سازی اورانیوم از این روش استفاده می کنند. سنگ های رودخانه ای یا همان سنگ های قلوه ای، یک نوع سنگ زینتی است که به دلیل زیبایی و کاربرد نوری که دارد در فضاهای داخلی و یا خارجی مورد استفاده قرار می گیرد. با داشتن چنین ویژگی هایی ، اخیراً ماده ای به نام الماس لونسدالیت “Lonsdaleite Diamond” یا الماس اختری “Stars Diamond” در برخی بازارهای سنگ های قیمتی و مواد معدنی گرانبها در جریان است.

بزرگترین گونه یافت شده این سنگ های زیبا در منطقه ای در فیلیپین به وسیله یک ماهیگیر یافت شده است. در ژوئن 2020 آزمایشگاه GIG یک سنگ کره ای تقریباً تمام صیقلی ، سفید و اوپک با وزن حدود 100 قیراطی را برای تجزیه و تحلیل دریافت کرد . در بین نمونه تراپیچ های کشف شده در سال های اخیر گونه ای خاص دیده شده که طرحی شبیه به یک ستاره داشته اند. او در توضیح این سه سنگ گفته که بالای صد سال دارد و تمام تستها روی سنگ با حضور کارشناس انجام شده است. ابن سینا و جرجانی می گویند که الماس زهر کشنده است ولی ابوریحان بیرونی می گوید که آنرا به سنگ خورانده اند و هیچ تاثیری روی آن نداشته است!

حرز شرف شمس یا spell طلسم شرف شمس اشکالی اند که بر روی سنگ عقیق زرد نگاشته و حکاکی می گردد که در حقیقت پنج نام از اسامی اعظم خداوند می باشد یعنی: « الله؛ جمیل؛ رحمن؛ مومن؛ نور» که حرف اول هر کدام از آن ها در طلسم شرف شمس نوشته می شود. این کانی معدنی برای اولین بار حدود 50 سال پیش در شهاب سنگ آهنی دیابلو کانیون (Diablo Canyon) کشف شده است. در سال 2013 الماس نادر صورتی رنگ پینک استار را با ارزش بیش از 60 میلیون دلار و با وزن 59.6 قیراط به فروش گذاشته شد.

جالب است بدانید که ماجرای فروش سنگهای الماس تنها مربوط به ایران نیست. همهی ماجرای رمان در فصلبندیهای بیست و ششگانه با محوریت شش شخصیت، برای روایت یک نفر، برای کسی که سنگ صبور است، نقل میشود و این یک نفر، کسی نیست جز خود راوی. درواقع، رابطهای متناظر میان صورت و محتوا هم در عنوان اثر و هم در ساختار عنوان و ساختار متن رمان وجود دارد، بدین شرح که عنوان از دو کلمه شکل گرفته است، گویی که فردی شنوا و صبور در آینهای سنگی با خود سخن میگوید.

در عین حال با تاسیسات بازفراوری نسبتا کوچکی میتوان چیزی حدود ۱۲ کیلوگرم پلوتونیوم در سال تولید کرد. از جمله می توان از سنگ قبری که در سال ۵۳۲ هجری تهیه شده و هم اکنون در موزه هنرهای زیبا بوستن موجود است و با طرح های خانه و نوشته های گوناگون تزئین شده و نیز نمونه های از سنگ مرمر که در حال حاضر در موزه متروپولیتن نیویورک نگهداری می شود، اشاره کرد. طی سال های ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ کشور تایلند تامین کننده اصلی یاقوت تمام دنیا بوده است که اکنون به علت مسائل سیاسی و استراتژیک در بازار حضور بسیار کمی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید