از بین بردن سنگ کیسه صفرا با ساده ترین درمان خانگی

در صورت امکان صبحانه و ناهار و شام را به یک مقطع زمانی 8 ساعته محدود کنید و در ساعات خارج از این مقطع آب و چای و نوشیدنی های طبیعی و بدون کالری استفاده کنید. سنگ کیسه صفرا زمانی در کیسه صفرا جمع میشود که مایع گوارشی به رسوبات سخت تبدیل شود. اکثر سنگ هاى کلیه با راهکارهای خانگی ساده، داروهای ضد درد، مایع درمانى، و یا سایر مداخلات پزشکی قابل درمان هستند. کیسه صفرا یک اندام کوچک و گلابی شکل در زیر کبد و سمت راست شکم است که نقش مهمی را در نگهداری مایع گوارشی به نام صفرا یا زردآب و جریان یافتن آن در روده کوچک ایفا میکند.

سعى كنيد يبوست نداشته باشيد زيرا در شكل گيرى سنگ هاى صفراوى نقش مهمی دارد. قهوه جريان صفرا را افزايش مى دهد و از اين رو از شكل گيرى سنگ هاى صفراوى جلوگيرى مى كند. پس از بهبودی ،خوردن پنج تا شش وعده غذایی کوچکتر در روز توصیه می شود. يك تا دو فنجان در روز كافى است. اگر چه معمولاً بیش از 3-2 روز و آنهم روزی 2-1 بار ضرورت پیدا نمی کند . دیرتر از ساعت یازده شب نخوابید و سعی کنید 8 ساعت خواب کیفی پیوسته داشته باشید. در این روش ممکن است به بیهوشی عمومی نیاز داشته باشید.

اگر به سنگ کیسه صفرای کلسترولی مبتلا باشید رنگ آن زرد است. سنگ کیسه صفرای رنگی: سنگ کیسه صفرا سیاه یا قهوهای است. آنهایی که تحت عمل جراحی کیسه صفرا قرار گرفتهاند ناراحتیهای زیادی را خواهند داشت زیرا صفرا پس از تولید، مستقیم به اثنی عشر میریزد و بنابراین هنگامی که چربی احتیاج به صفرا دارد مقدار صفرای مورد نیاز وجود نداشته و اینگونه اشخاص نمیتوانند چربی را بخوبی هضم و جذب کنند. اگر از این سنگ به ران زن حامله ببندند زایش اون آسان می شود. محققان آمریکایی به این نتیجه رسیده اند که مصرف بالای چربیهای ترانس خطر ابتلا به سنگ کیسه ی صفرا را تا 12 درصد افزایش میدهد.

اگر عصاره خار مريم حاوی فسفاتیدی کُلین (phosphatidylcholine) باشد میزان مصرف 100 تا 200 میلی گرم، دو تا سه مرتبه در روز است. برای میزان صحیح مصرف با پزشکی که این گیاه را می شناسد مشورت کنید. در این مطلب اطلاعاتی در زمینه این که کیسه صفرا چیست و علائم و درمان خانگی سنگ کیسه صفرا به شما خواهیم داد و نشانه های کیسه صفرا را بیان می کنیم. منابع این سنگ در ایران نیز وجود دارد که بعلت نبود مدیریت استخراج و تحقیق جدی نتوانسته ایم آن را به بازار جهانی معرفی کنیم.

چگونه سنگ قیمتی در ایران پیدا کنیم؟ این کانی در دسته سنگ های قیمتی و گرانبها قرار دارد. البته قیمتی که گفته شد، نرخ پایهی این شهاب سنگها است. البته در بیمارانی که برای جراحی اورژانسی مناسب نیستند و به درمان طبی هم جواب نمیدهند باید بیمار تحت عمل جراحی کلهسیستوستومی شود قرار گیرد که ترجیحاً از طریق پرکوتانئوس با هدایت سونوگرافی و یا با بیحسی موضعی و با برش کوچک در شکم انجام میشود. برای عمل برداشتن کیسه صفرا بیمار بیهوش میشود و با برداشتن آن ، مسیر صفرا از کبد به روده کوچک تغییر مییابد.

منطقه همدان، تصریح کرد: اغلب سنگ های کیسه صفرا، در اثر رسوب مواد چربی مانند کلسترول در داخل کیسه صفرا ایجاد می شوند که عوامل مختلفی از جمله غلظت نمک های صفراوی و لیستین نیز در این امر دخیل هستند. پكتين (pectin) موجود در گلابى هم سنگهای صفراوی را نرم کرده و خروج آنها از بدن را ممکن می سازد. سنگ فیروزه به عوارض عملکرد های نادرست کبد و غده های بدن کمک می کند. بهبود مشخصات متابولیک به طور بالقوه می تواند عوارض جانبی ناخواسته یا اثرات متقابل نامطلوب دارو را کاهش یا از بین ببرد. 3- بسیاری از بیماران با مصرف غذاهای نفّاخ – مثل انواع حبوبات، سیر، پیاز و …

سایر روشهای حرارت دادن(مثل اطو کشیدن، حوله داغ و …) اثری به مراتب کمتر از آجر داغ دارند . در حال حاضر، بهترین راه تشخیص سنگ صفراوی سونوگرافی است که 95% سنگهای صفراوی را نشان می دهد؛ ولی چنانکه در ادامه خواهیم دید با روشهای درمانی ذکر شده در این مقاله عملاً نیازی به این کار نیست و شما حتّی اگر با فرض وجود یک سوء هاضمه عادی یا مشکل معده هم با این بیماری برخورد کنید؛ عملاً بیمار درمان خواهد شد . 1- اکثر این گونه بیماران نسبت به غذاهای چرب واکنش نشان می دهند. به طوری که حتی تحت نور خورشید که مقداریUV دارد نیز خاصیت فلورسنسی نشان میدهند.

به مروارید، داروی جادویی نیز می گویند. 2- اوپال به خون سازی بدن کمک می کند و گردش خون را تنظیم می نماید. کیسه صفرا، بخشی از سیستم صفراوی بدن است و عملکرد اصلی آن ساخت و ذخیره صفرا است تاز زمانی که برای هضم غذا به آن نیاز شود. نکته بسیار مهم:در درمان سنگهای صفراوی حتی در بیماران گرم مزاج، همیشه سعی کنید در حدّ خفیفی غلبه را با داروهای گرم قرار دهید.

روغن کرچک استفاده های طبی و خاصیتهای شفابخشی بسیاری دارد که می تواند سنگ های صفراوی را کوچک و از تعداد آنها بکاهد. گلابی ها را به تکه های کوچک تر خرد کرده و به مدت 20 دقیقه در آب بپزید. سپس آن را صاف کنید و اندکی عسل طبيعى برای مزه به آن اضافه کنید و دو سه مرتبه در روز و به مدت یک هفته بنوشید. روز خود را با آب یک لیموی بزرگ و دو سه لیوان آب ولرم حدود نیم ساعت یا بیشتر پیش از صبحانه آغاز کنید. ولی مؤلفان و جغرافیانویسان خراسان در همهٔ مواردی که از پنجشیر ذکری کردهاند نام آن را به شکل پنجهیر ضبط نمودهاند.

الماس برش کاشن یکی از معروفترین برشهای الماس در قرن گذشته بوده که نام دیگر آن Pillow Cut یا برش بالشی است. این سنگها دارای کلسترول و دیگر مواد حل نشده هستند. تخمیناً افغانستان دارای ۶۸۵۰۰میلون تن مس دارند. چواهر شناسان برای قضاوت در مورد رنگ یک الماس دو ابزار در اختیار دارند. بنابراین به علت ساختار شبکه بلوری الماس، اشعه ایکس از این بلور عبور نمی کند بلکه منعکس می شود و از این خاصیت می توان برای تشخیص الماس حقیقی از انواع بدل آن استفاده نمود.

بايد تغييراتى در برنامه ى غذايى و سبك زندگى خود ايجاد كنيد اگر مصمم هستيد از سنگ هاى صفراوى رهايى يابيد. 2- هر غذایی که به طور عادی هضم آن در معده طول می کشد بهتر است از برنامه غذایی خارج شود. 4- جویدن کامل غذا، مصرف نمک قبل و بعد از غذا و عدم مصرف مایعات از نیم ساعت قبل تا 5/2ساعت پس از غذا کمک زیادی به بهبود علایم بیمار می کند. زيرا روان مرده، بسان سنگ فساد ناپذير، ميبايست تا بي نهايت بيآنكه متلاشي شود باقي بماند.

دیدگاهتان را بنویسید